Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти та молодь проводять все більше часу в Інтернеті.
Інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті студентів під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя студентів.
Педагоги повинні усвідомлювати цей факт і допомагати молоді максимально використати можливості, які надають Інтернет-технології та соціальні мережі для розвитку ключових компетентностей, стати свідомими та відповідальними громадянами.
21 квітня 2021 року, в рамках Тижня психології, соціальним педагогом Коваленко С.Л. було проведено практичне онлайн-заняття «Зробимо Інтернет та комунікаційні технології безпечними для студентів» для наставників груп І-ІІІ курсів.
Мета заняття: сформувати уявлення про небезпеки, які очікують на молодь під час використання Інтернету, ознайомити з правилами безпечного використання інтернет-ресурсів, розвинути навички безпечного використання Інтернету.
Викладачі переглядали відеоролики «Кібербулінг», «Стоп секстинг», обговорили актуальні питання кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав в мережі Інтернет.
Під час виконання вправ «Небезпека в Інтернеті», «Правила безпечної поведінки» наставники груп презентували свої напрацювання щодо ризиків та небезпеки під час користування соціальними мережами, склали рекомендації, як безпечно ними користуватися.
Світлана КОВАЛЕНКО,
соціальний педагог