ВИВЧАЄМО ПРИРОДУ РІДНОГО КРАЮ.

Батьківська категорія: Новини

Вже стало традицією під час декади викладачів природничих дисциплін з методиками навчання проводити для студентів навчальну екскурсію «Екологічною стежиною рідного краю».  Тому 9 квітня 2019 року студенти 121 та 122 групи вирушили в надзвичайну подорож до с. Михайлівка. Екологічна стежина є важливим об’єктом  вивчення природи рідного краю. Проходить стежина у селі Михайлівка Лебединського району. ЇЇ довжина становить 3500 метрів.

Дорогою  екскурсовод  Бабич Людмила Костянтинівна (керівник гуртка будинку творчості) розповідала історію виникнення мальовничого села та походження його назви, а також зацікавила студентів розповіддю про фауну та флору цього села.

Приїхавши на місце призначення, студенти 2 курсу із захоплення слухали цікаві історії про маєток  графів Капністів та місце поховання видатних особистостей – склеп графа Капніста.

Наступна зупинка екскурсії – Козацькі дуби. Цікаві факти дізналися про дуби часів Петра І, яким понад 300 років, окружністю більше 5 м.

Знайомство продовжили відвідуванням греблі.

Стежка  проходить поряд із шкільним садом, у якому посаджено близько 200 плодових дерев. У шкільному саду є 5 мурашників діаметром до 1 м, які знаходяться на відстані 50-60 метрів один від одного.

Стежина проходить біля парку, який заклав граф Капніст В.А. За переказами старожилів, граф привіз багато цінних і рідкісних порід дерев, барбарису, гледичію трьохколючкову, якій уже більше 100 років.

Вийшовши на гору висота якої сягає 90 м студенти спостерігали незвичайно мальовничі краєвиди.

Дивлячись з гори, під якою розташоване село, студенти побачили амфітеатр гір і біля їх підніжжя долину, покриту оксамитовою зеленню, а поблизу стрічкою в'ється Псел. 
Заворожила краса горбисто-яристої місцевості масовим цвітінням пролісків, рясту, пшінки весняної.

В далині видніється церква в с. Межиріч, біля якої знаходиться шовковиця, що є визначною ботанічною пам’яткою місцевого значення.

Подорожуючи крутими схилами гори, студенти спостерігали глибокі й величезні за своїми розмірами балки, які простяглися за «Чортовим місточком».

Спускаючись до джерела, ми натрапили на первоцвіти – проліски. Студенти активно почали робити цікаві та чудові фото з ними.

Спостереження під час екскурсії студенти використають на заняттях з основ природознавства, при підготовці до пробних уроків з природознавства з метою формування емоційно-ціннісного ставлення до природи.

Навчальну екскурсію організували та провели викладачі природничих дисциплін Парфило Г.С., Приходько І.А., Приходько С.В, Бабич Л.Л.