Історія

Батьківська категорія: Викладачі

Творіння людини – вище напруження сил.

Це і життєва мудрість, і майстерність, і мистецтво.

В.О. Сухомлинський

Творіння людини – одне із провідних завдань діяльності педагогічного колективу нашого закладу, що має свою історію…

1906 року в Лебедині відкрили чоловічу гімназію (старий корпус сучасного педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка).

 

1920 року Лебединська чоловіча гімназія припинила свою діяльність на підставі постанови Народного комісаріату УРСР про єдину трудову школу.

1927 року Народним Комісаріатом було затверджено типовий статус педагогічного технікуму, за яким заклад визначався як середній професійний навчальний заклад, мета якого – теоретична та практична підготовка спеціалістів середньої кваліфікації в сфері народної освіти та поширення серед населення спеціальних та практичних знань у цій області. Підготовка спеціалістів здійснювалася протягом чотирьох років навчання за державний кошт. До складу педтехнікуму входила базова школа I ступеня.

Історія Лебединського педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка бере початок у далекому 1930 році, коли в умовах зростання потреби у вчительських кадрах відповідно до постанови ЦК КП України і Ради Народних Комісарів України відкрито педагогічний технікум, який розпочав підготовку вчителів початкових класів. Закладу було передано приміщення колишньої чоловічої гімназії, збудоване ще на початку ХХ століття, збережене донині.

З 1937 року в педтехнікумі відкривається заочне відділення, екстернат, однорічні педагогічні курси, на яких вчилися учні, які мали середню не педагогічну освіту.

Протягом 19391941 рр педтехнікум закінчили 963 фахівці.

З 1951 року навчальну базу Лебединського педагогічного технікуму переводять до Білопілля. У зв’язку з черговою реорганізацією навчальних закладів педтехнікум отримав назву «Білопільське педагогічне училище».

В архівних документах зафіксовано, що з 1948 року Білопільському педагогічному училищу було присвоєне ім’я А.С. Макаренка. У приміщенні технікуму з 1943 року по 1951 рік працює учительський інститут, який 1951 року переводять до м. Коломия Івано-Франківської області.

У цьому ж році на підставі рішення Ради Міністрів УРСР згідно з наказом №112 по Білопільському педучилищу ім. А.С. Макаренка від 25.07. 1951 року Білопільське педагогічне училище імені А.С. Макаренка переведено до               м. Лебедина і з цього числа іменується Лебединське педагогічне училище ім. А.С. Макаренка.

 

Протягом 1944-1945 рр в училищі почали утворюватися предметно-методичні комісії.

1960 року в закладі розпочинається підготовка вихователів для дитячих дошкільних закладів.

У 1968 році збудовано гуртожиток на 340 місць.

У 1971 році створений домровий оркестр (керівник Магаляс Є.В.), ансамбль баяністів (керівник Любченко Д.І.), дівочий ансамбль (керівник Любченко Г.Ю.)

1974 року відкрито заочне відділення зі спеціальності «Дошкільне виховання» (сформовано перший студентський сільськогосподарський загін «Світанок»).

У 1979 році було створено капелу бандуристів (керівник Полоз В.М.).

 

1979 року у педучилищі створюється естрадний ансамбль під керівництвом Миколи Михайловича Короленка.

1982 року введено в дію новий навчальний корпус, спортивну залу, тир, а 1984 року – гуртожиток на 360 місць.

1985 року засновано діючий дівочий духовий оркестр «Гусарочка» під керівництвом Якушка С.І.

 

1986 року училище визначено базовим Центрального регіону зі спеціальності «Початкове навчання».

1988 року з нагоди 100-річчя від дня народження А.С. Макаренка відкрито бронзове погруддя  видатного педагога, засновано музей педагогічної спадщини А.С.Макаренка.

     

1989 року засновано академічний хор викладачів.

1992 року створено музей педагогіки народознавства.

 

1993 року відкрито спеціальність «Учитель музики та музичний керівник».

1994 року розпочинається підготовка молодших спеціалістів зі спеціальності «Фізичне виховання».

1997 року розпочинається підготовка зі спеціальності «Соціальна педагогіка».

1998 року засновано ліцей з метою ранньої профорієнтації.

1999 року розпочато втілення в життя програми «Волонтер».

2004 року розпочата співпраця з Корпусом Миру США в Україні.

2005 року відкрито багатопрофільну гімназію для педагогічно обдарованих дітей.

2005 року на базі Лебединського педагогічного училища розпочала роботу секція з дзюдо, першим тренером якої був Коваленко О.В., а 2008 року –    Гавриш С.Г.

2006 року створено студентську державу «ОЛЕАНДА».

2008 року училище визнано базовим Центрального регіону України зі спеціальності «Дошкільна освіта».

2008 року на базі Лебединського педагогічного училища розпочала роботу секція з панкратіону, тренером якої є Гавриш С.Г – заслужений тренер України.

2009 року училище отримало відзнаку «Флагман освіти України» та нагороджено пам’ятним знаком.

2011 року на базі училища відкрито Сумський обласний центр гуманної педагогіки.

2018 року 23.07. Наказом №276 Управління майном Сумської обласної ради «Про перейменування ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А. С. Макаренка» перейменовано в КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка»

Нині в коледжі для забезпечення освітнього процесу створена належна матеріально-технічна база, яка постійно поповнюється й удосконалюється. Коледж є комплексом споруд, до якого входять 3 навчальні корпуси. Наявна спортивно-ігрова, гімнастична та тренажерна зали, зала для спортивної боротьби, настільного тенісу, актова зала на 210 місць.

Коледж має гуртожиток, планова потужність якого 240 місць. Забезпеченість студентів місцями у гуртожитку – 100% від потреби.

У коледжі освітній процес здійснюється у 44 навчальних кабінетах, з яких: 10 кабінетів загальноосвітньої підготовки, 6 – гуманітарної та соціально-економічної, 5 – природничо-наукової, 34 – професійно-практичної підготовки. Навчальні кабінети оснащені необхідними технічними засобами, мають бібліотеки навчальної, методичної та довідкової літератури з дисциплін. Створені комплекси інформаційно-методичного забезпечення викладання дисциплін, що забезпечує сприятливі умови для самостійної роботи студентів та викладачів.

Функціонує три комп’ютерні класи. Забезпечений доступ до глобальної мережі Internet та Wi-Fi. У коледжі використовуються: 4 мультимедійні дошки, 2 документ-камери, 101 персональний комп’ютер, 14 ноутбуків, 30 учнівських ноутбуків.

У коледжі впроваджений сервіс «Офіс-365», що дає можливість більш ефективно здійснювати навчання студентів, а також модернізувати управлінську діяльність.

 

 

 

Управляти – значить діяти правильно.

Якщо будеш правильно керувати,

хто насмілиться неправильно чинити?

Конфуцій

Коледж завжди очолювали висококваліфіковані, досвідчені творчі керівники. У 30-х роках директори змінюють один одного майже щорічно. Першим директором, чиє ім’я вписане у 1933 році в дипломи випускників, був Воля Ю.О. у 1934 році - Куценко І.Н. у 1935-му - О. Шклярук, на зміну йому у 1936 році прийшов Пінчук В.І. 1937 рік пов’язаний з діяльністю Лічманенка Ф.Є., Скоробагатько М.І. очолює підготовку кадрів у 1938 році, у 1939-1941 роках знову директорує Пінчук В.І. У 1951 році училище працює під керівництвом Бугари Й.Х. У 1952 році розгортається керівна діяльність Стеблянка Г.І. У 1956-1962 роках на посаді директора Курило М.П.

Інтелігентним і творчим був у 1963-1977 роках Свищ В.П. Злет авторитету, значне розширення матеріальної бази пов’язано з діяльністю Заслуженого вчителя України Луніна П.М., який працював на посаді директора 21 рік (1977-1998 рр).

 

Велику увагу національному вихованню приділяв Удод А.В. у 1998-2004 роках.

 

У 2005—2017 рр. — директор ВКНЗ СОР «ЛПУ ім. А. С. Макаренка» - Кірдіщева Л.М., перша жінка-директор за майже вісімдесятилітню історію коледжу.

 

Нині директор коледжу – Любов Борисівна Білокобильська.  

За роки свого існування педагогічний коледж розбудовується, здобуває авторитет серед педагогічної громадськості України. Сьогодні тут готують молодших спеціалістів з п’яти спеціальностей: «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Соціальна робота», Середня освіта (Фізична культура) та Середня освіта (Музичне мистецтво).

Заклад має гарний кадровий потенціал. Нині тут працюють 98 досвідчених викладачів, у тому числі 75 з вищою кваліфікаційною категорією, 27 викладачів-методистів, 30 старші викладачі, 23 відмінники освіти України, 56 викладачів мають освітньо-кваліфікаційний рівень магістр, 4 кандидати педагогічних наук.

Талановитий і творчий колектив у своїй діяльності зорієнтований на підготовку сучасного конкурентоздатного педагога, готового працювати в особистісно орієнтованій системі, на формування інтелектуальної і високодуховної особистості, наділеної життєвою і професійною компетентністю, національною самосвідомістю.

Хвилина мовчання

Мережі

   

Студентське самоврядування

Музеї коледжу

Бібліотека коледжу

Зупинимо булінг разом!

Бережи здоров`я

Нова українська школа

Новий правопис