Тривожність, невизначеність, страх за себе та близьких – це те, що супроводжує життя кожного українця під час війни. В Україні на сьогодні немає жодного куточка, який би можна було назвати «безпечним», а це дає можливість стверджувати, що кожен громадянин нашої країни переживає стресову напругу в тому чи іншому ступені. Щоденні звуки сирен та спогади про негативні події дають підстави нашому організму відчувати напругу.
Важливо розуміти, що стресова реакція організму є нормальною та в кризових ситуаціях рятує життя. Однак необхідно вчасно допомогти налагодити психологічний стан собі та своїм близьким. Тому завдання психологічної служби допомагати студентам надавати інструменти, за допомогою яких вони зможуть долати тривожність та опановувати себе у стресових ситуаціях.
13 жовтня 2022 року студенти 521 групи взяли участь у занятті з елементами тренінгу «Розвиток саморегуляції та стресостійкості», який провела практичний психолог коледжу Оксана Хомишенко.
Метою заняття було формування навичок стресостійкості особистості в умовах війни, акцент на необхідності розвитку, перерозподілу та збагачення особистісного ресурсу, пошук конструктивних виходів зі стресових ситуацій.
Під час заняття розглянули питання: що таке стрес та його види, познайомилися з ефективними способами подолання стресових ситуацій -управління диханням, ізометричними вправами.
Пам’ятайте, що тривога, занепокоєння та страх в той час, коли навколо вас бойові дії, а країна перебуває у стані війни з агресором — нормально. Це прийнятна реакція вашої психіки та організму на ситуацію, що склалася.
Бережіть себе та своїх рідних!