Надзвичайні ситуації, на жаль, є частиною нашого повсякденного життя. У світі відбуваються різні трагічні події: війни, стихійні лиха, аварії, пожежі і міжособистісне насильство. Переміщеними можуть бути окремі люди, сім'ї і цілі спільноти. Люди втрачають будинки, близьких, виявляються відірваними від сім'ї і звичного оточення або стають свідками насильства, руйнувань і смерті.
Такі події у тій чи іншій мірі впливають на кожного, проте спектр можливих реакцій і емоцій вельми широкий. Люди відчувають страх або тривогу, можуть впасти в заціпеніння або апатію. Деякі проявляють слабкі реакції, інші – важчі. На те, як реагує людина, впливає безліч факторів, у тому числі: характер і тяжкість пережитої події; перенесені травмуючі події в минулому, наявність сторонньої підтримки в житті. Тому так важливо надання коректної першої психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях.
Зважаючи на все це, стає актуальним питання ознайомлення кожного з поняттям «Першої психологічної допомоги».
Протягом тижня психологічною службою коледжу проводилися зустрічі з наставниками академічних груп та цикловими комісіями різних дисциплін. Практичний психолог Оксана Хомишенко ознайомила з протоколами надання першої психологічної допомоги під час переживання негативних психічних реакцій та станів. Соціальний педагог Світлана Коваленко провела групову консультацію «Стрес і психологічна травма. Як пережити травматичні події», запропонувала ряд прийомів і технік емоційної регуляції.
Оксана Хомишенко, практичний психолог