gototopgototop

Багатством живиться лише тіло,

а душу звеселяє споріднена праця. 
Г. Сковорода 

Процес працевлаштування складається з кількох етапів, студент має пройти кожний етап, щоб потім не повернутись до попереднього, а в майбутньому не розчаруватися на обраному місці роботи:

1 етап. Це формування Вашого власного бажання!

Тобто Ви повинні поставити перед собою плани і цілі, котрих хочете досягнути, а обрана робота Вам у цьому допоможе.

2 етап. Аналіз власних можливостей!

На цьому етапі Ви повинні проаналізувати свої сильні і слабкі сторони, згадати, що Ви знаєте, а над якими  знаннями ще потрібно попрацювати, можливо, удосконалити свої практичні знання за допомогою курсів. Замисліться, у якій сфері зайнятості Ви можете реалізувати себе!

3 етап. Резюме!

Головне, щоб ваше резюме було ОДНОГО ШРИФТУ і займало не більше двох сторінок А4. Ознайомитись з правилами написання резюме Ви можете далі.

4 етап. Пошук потенційних вакансій!

Найпоширеніші сайти для розміщення ваших резюме – це:

Rabota.ua

Work.ua

hh.ua

job.ukr.net

jooble.org

neuvoo.com.ua

5 етап. Підготовка до співбесіди!

Психологи рекомендують одягнути на співбесіду відтінки сірого, коричневого, темно-синього, за можливістю краще виключити червоний, чорний та зелений (його яскраві відтінки)

Подбайте про дрібниці:

1. Заздалегідь детально з'ясуйте, як дістатися до місця роботи та потрапити в нього, щоб не запізнитись на Вашу першу зустріч з роботодавцем.  Якщо ж ви запізнюєтесь, ОБОВ'ЯЗКОВО зателефонуйте та попередьте про це! Якщо у Вас змінились плани і Ви не можете з’явитись на призначений Вам час співбесіди, ОБОВ’ЯЗКОВО зателефонуйте та попередьте про це! Ваша репутація та імідж формується саме з такої відповідальності та пунктуальності.

2. У день співбесіди розрахуйте свій час так, щоб з'явитись на місці за 10-15 хвили раніше до початку.

3. Запам'ятайте ім'я та посаду тієї людини, на співбесіду до кого ви йдете.

6 етап. Співбесіда!

•Краще продумати відповіді на ті питання, котрі Вам можуть задати на співбесіді:

•Розкажіть трохи про себе.

•Як би Ви могли описати самого себе?

•Чому Ви маєте намір працювати саме у нас?

•Яке відношення Ваша освіта має до даної вакансії та роботи?

•Чим Ви можете бути корисні?

•Які Ваші сильні сторони? (Завжди підтверджуйте свої якості прикладами з життя)

•У чому полягають Ваші головні недоліки?

•Як Ви бачите себе через 5 років?

•Які Ваші цілі у житті?

•Як Ви плануєте їх досягти?

•На яку платню Ви розраховуєте?

•Що Ви будете робити, якщо… (тут Вам можуть дати якусь кризову або стресову ситуацію)

7 етап. Після співбесіди:

1.Зафіксуйте отриману на співбесіді інформацію.

2 .Приходити без запрошення, часто дзвонити, якщо Ви про це не домовлялися, не варто.

4.Отримавши телефонну або письмову відмову, можна звернутися з проханням мати на увазі Вашу кандидатуру в майбутньому.

5.Проаналізуйте співбесіду, що могло бути причиною невдачі.

Резюме складається з таких розділів:

ПІБ (надрукувати по центру вгорі сторінки; слово «РЕЗЮМЕ» не пишеться).

 • 1. Особисті дані. Вкажіть адресу, номер телефону, адресу електронної пошти, дату і місце народження, сімейний стан.
 • 2. Мета. Одним реченням описується посада, яка Вас цікавить, і навички, якими Ви володієте для успішної роботи на цій посаді. Даний розділ варто включати в резюме, коли Ви претендуєте на конкретну посаду, і не хочете розглядати ніяких інших пропозицій. Якщо Ви збираєтеся користуватися єдиним варіантом резюме, розсилаючи в багато компанії, що пропонують різні вакансії, не слід включати його в резюме.
 • 3. Кваліфікація. Коротка вказівка найважливішої для потенційного роботодавця інформації про Ваші професійні навички, сильні сторони і досягнення.
 • 4. Освіта. Вкажіть спочатку роки, потім назву ВНЗ, місто, факультет і спеціальність. Включіть інформацію про дипломи з відзнакою, якщо такі є, про іменні стипендії, публікації. Можна повідомити про нагороди, підкреслити навчальні дисципліни, які можуть стати в нагоді на новій роботі. Якщо Ви не отримали диплом чи сертифікат, вкажіть, що Ви прослухали курс. Необхідно вказати додаткові курси, семінари, тренінги тощо.
 • 5. Досвід роботи. За останні 10 років (у зворотному хронологічному порядку: спочатку вказувати останнє місце роботи) повинен містити таку інформацію: назва посади, назва компанії (і міста), календарний період перебування на цій посаді, Ваша сфера відповідальності і досягнення. Можливо, що у Вас немає досвіду роботи, оскільки Ви нещодавно закінчили ВНЗ, тоді вкажіть місця проходження практики і місця стажування.
 • 6. Громадська діяльність. Якщо досвід роботи, набутий в даній сфері, відповідає Вашій меті (наприклад, Ви виявили свої організаторські, лідерські якості, будучи членом громадської організації), її слід вказати.
 • 7. Додаткові відомості. Розділ може включати відомості про наявність водійських прав і закордонного паспорта, рівень знання мов і вміння користуватися комп'ютером, ділові якості, особистісні характеристики. Захоплення та хобі слід згадувати лише у випадку, якщо вони тісно пов'язані з майбутньою роботою.
 • При складанні Вашого резюме уникайте використання займенника «Я», не будьте багатослівні, віддавайте перевагу позитивній інформації і переконайтеся, що зможете підтвердити всю інформацію, включену до резюме.

  Бажано умістити резюме на одній, максимум двох сторінках. 

  Чекаємо на Ваше резюме у підрозділі щодо сприяння працевлаштуванню! 

   

  Шановні колеги та студенти коледжу!

  Вітаю Вас із прийдешнім Новим 2019 роком. Нехай він буде для нас щедрим на успіхи та здобутки, дарує дивовижне відчуття щастя, добра та злагоди, вселяє віру та оптимізм в подальшу мирну й щасливу долю нашої рідної України. Родинного затишку Вам, творчого натхнення та здійснення мрій і життєвих задумів. Нехай панують світлі думки, щирі почуття, теплі стосунки, любов та Божа благодать. З Новим роком та Різдвом Христовим!

  Любов Білокобильська,

  В.о.директора

  КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А,С.Макаренка"

         © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
  Travel Turne Tranzito