Усе навколо завмирає,
Коли вдягаю вишиванку.
Лиш серце радісно палає,
Мов промінь сонця на світанку.
В українців є такий вислів: «Народитися в сорочці» - бути щасливим у житті. Тому сорочка - це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини. Тож знову, як і щорічно, у травні вся Україна відзначає День вишиванки.
Говорячи про везучу людину, що «народилась в сорочці», ми згадуємо ту саму доленосну вишиту сорочку – символ здоров’я, краси, чистоти помислів і єднання з душею предків. І одна з численних істин чи аксіом давнини – віра в те, що вишивка творить гармонію.
Цього дня, а саме 17 травня, все училище, підтримавши традиції українського народу, вбралося у вишиванки.
Було проведено літературно-мистецький вернісаж на тему «А над світом вишиванка цвіте», у якому взяли участь студенти 141 групи. Під керівництвом викладачів Харченко О. М. і Мірошниченко І. С.
Ведучі заходу повели нас по стежках українського народу, розкрили всю глибину любові до вишиванки і Батьківщини.
Синиця Аліна, провівши екскурсію «Музей української вишиванки», познайомила присутніх із різноманітністю і особливостями вишиванок різних етнографічних районів нашої великої держави.
Виконані пісні допомогли кожному поринути у глибину української культури.
А продекламовані вірші, запалили вогник патріотизму в кожному серці.
Українська вишиванка – це те, без чого важко уявити нашу культуру, побут і історію. Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що вона, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації.