Чи буде квітень, як завжди
Дарунком весняної здоби.
Чи власним іменем біди
Ми назвемо його Чорнобиль?
Чи може викреслим його
З календарів своїх допоки
Нас теплий грітиме вогонь
Ще не відкритих ізотопів?
Безмежна мисль, немає меж
Її спинити годі!
І ти, Чорнобилю, ти теж
Не маєш меж сьогодні.
Такими словами розпочалась виховна година «Чорнобиль не має минулого», яка відбулася в рамках декади циклової комісії викладачів природничих дисциплін з методиками навчання.
Виховну годину підготували та провели студенти 142 групи разом з наставником Жовбою О.А.
В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року. Саме в цей день сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС.
Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.
Чорнобиль – код національної трагедії і, разом з тим, безмежної мужності і людської гідності. Вже тридцять років живуть люди з присмаком полинової гіркоти, вже тридцять років здригаються, вдивляючись і прислухаючись до новин, пов’язаних з «мирним атомом». Випробування, довжиною в тридцять два роки, долає вже друге покоління.
Для України час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. В історію він увійшов назавжди як код національної трагедії.
Ведучі заходу Олена Яковлєва та Єлизавета Бугайова розповіли присутнім про події того чорного дня та відвагу простих людей, які в екстремальних умовах стали героями. Пам'ять загиблих у тій трагедії присутні вшанували хвилиною мовчання.
Ведучі ознайомили присутніх та розширили їх знання про Чорнобильську трагедію, наголосили про потенційну небезпеку радіації для усього живого.
Під час заходу звучали поетичні рядки у виконанні Сидоренко Яни, Перепелиці Анни, Омельченко Катерини та Кобзарь Ангеліни, демонструвались документальні фільми про Чорнобильську катастрофу, звучали пісні у виконанні Сергія Остапенка (керівник Надія Деменко, концертмейстер Олександр Деменко), Софії Бубон· та Тетяни Замниус· (керівник Надія Деменко).
До роковин Чорнобильської трагедії відбувся і конкурс екологічного плакату «Цього не можна забути…»
Активну участь взяли групи: 222, 531, 211, 511, 441, 121, 122,421,111, 112.
26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.
О. А. Жовба, наставник 142 групи