«Сім'я – це маленький всесвіт. Жити в шлюбі...
це велика, ні з чим не порівняна праця, духовна праця, напруга. Для цього потрібна величезна духовна
культура, духовна підготовка, школа мудрості»
В.О. Сухомлинський
Сім'я дійсно схожа на маленький всесвіт, вже хоча б тому, що вона теж сповнена загадок. Багато сімейних загадок людство вирішує досі.
– Чому саме цю людину ми вибираємо супутником життя?
– Чому пара молодих, а іноді і не дуже молодих людей вирішує одружитися?
– Чому приходить і йде любов – почуття, яке вважається стрижнем подружжя, початком всіх початків сімейного життя?
– Чому це почуття так необхідно в сімейному житті?
– Чому одна сім'я витримує, вирішує більшість загадок-проблем сімейного життя, а інший човен розбивається від банальних турбот сімейного побуту?
Все в цьому світі починається з любові. І тим більше сім'я. Адже саме любов є джерелом доброти і всього піднесеного, того теплого і світлого, що є на нашій землі. Але, як казали мудрі люди минулого: «Не насититься око зором, руки справою, розум знаннями, а серце любов'ю». Людина не може жити лише одним цим почуттям. І природний, і духовний світ людини настільки різноманітний (людині необхідні інтелект, придбання нових знань, вражень, розвиток свого професіоналізму і т. д.), що справляє вплив на всі сторони людського життя, в тому числі і на любов. Тому в цьому всесвіті під назвою «любов» і виникає маса загадок і проблем.
Сім'я є одним з найважливіших інститутів суспільства, тому, ґрунтуючись на тому, в якому стані вона перебуває, наскільки ефективно здатна виконувати свої основні функції, можна судити про суспільний розвиток і стан справ на загальнодержавному рівні. Держава зацікавлена в створенні здорової і міцної родини. Тому студенти 143 групи під керівництвом наставника Соловей Г.С. провели чергове засідання дискусійного клубу-лекторію «Сімейна абетка» на тему «Юридично-правові аспекти сучасної сімейної політики».
В ході проведення засідання присутні дізналися, що регулювання сімейних відносин здійснюється законом України, що називається Сімейний кодекс України.
Під час виконання інтерактивних вправ студенти більш глибоко проаналізували поняття «шлюбу», «сім’ї»; визначили підстави укладення шлюбу (припинення чи визнання шлюбу недійсним); характеризували загальні положення стосовно особистих майнових та немайнових прав та обов’язків подружжя; який порядок укладення (підстави відмови чи розірвання) і зміст шлюбного договору; через обговорення функцій сім’ї, визначили, для чого потрібна людині сім’я.
На засідання дискусійного клубу-лекторію була запрошена Логвиненко Євгенія Валентинівна – головний спеціаліст Лебединського бюро правової допомоги. В ході виконання вправи «Конверт запитань» студенти мали можливість отримати відповідь на питання, що їх цікавили. Євгенія Валентинівна дала вичерпні відповіді на всі питання, а також поділилася досвідом.
Виконуючи вправу «Мій ідеал» студенти з’ясували, що дівчатам необхідно постійно розвивати в собі названі якості, особливо якщо вони хочуть бачити поряд із собою справжнього «принца на білому коні», тому що лише за умови постійного розвитку своєї жіночності дівчина може стати справжньою жінкою-берегинею й бути гідною свого лицаря! І як тільки вона буде готова до такої зустрічі, «принц» обов’язково з’явиться в її житті. А для того, аби стати справжнім чоловіком (самодостатнім, реалізованим, мужнім, сильним, упевненим) і мати поруч із собою «принцесу», юнакові необхідно проявляти й постійно розвивати свої кращі чоловічі якості. Лише постійний розвиток і робота над собою дозволять йому стати справжнім лицарем!
Також студенти мали можливість краще пізнати себе, а саме чи готові вони вступити в шлюб. Їм було запропонувати пройти тести «Чи готові ви до шлюбу?».
І на завершення виховної години студенти, виконавши вправу «Берег реалізованих сподівань», визначили чи справдилися їхні сподівання, очікування, чи пізнали нове та корисне.
Наставник групи Соловей Г.С.