(онлайн-семінар для викладачів інформатики педагогічних ЗФПО Центрального регіону України)
17 квітня 2025 року в межах роботи методичного об’єднання викладачів інформатики педагогічних ЗФПО Центрального регіону України відбувся онлайн-семінар на тему «Формування фахових компетентностей здобувачів освіти шляхом використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у закладах фахової передвищої освіти». Організаторами семінару виступили Комунальний заклад Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж» та Бердичівський педагогічний фаховий коледж Житомирської обласної ради.
Семінар об’єднав фахівців у сфері цифрових інновацій, які поділилися успішними практиками та методичними підходами в освіті.
З вітальним словом до учасників звернулися Валентина Кіріна-Радчук, методист Лебединського педагогічного фахового коледжу та Наталія Гордійчук, завідувачка методичним кабінетом та Бердичівського педагогічного фахового коледжу, наголосивши на тому, що сучасний викладач інформатики відіграє ключову роль у формуванні цифрової грамотності молоді, що є необхідною умовою для успішної інтеграції у цифрове суспільство.
У фокусі обговорення були такі теми, як міждисциплінарний підхід до викладання, інтеграція новітніх технологій, цифрові інструменти, ментальні карти та етика ІТ.
До виступів долучилися:
- Клоченок Дарина Костянтинівна (модератор семінару), викладач Бердичівського педагогічного фахового коледжу з доповіддю «Міжнародна сертифікація Google for Education: можливості для професійного розвитку педагогів».
- Кірдіщева Олена Василівна, викладач Лебединського педагогічного фахового коледжу з доповіддю «Використання міждисциплінарного підходу при підготовці майбутніх вчителів інформатики початкових класів».
- Саражинська Наталія Анатоліївна, викладач Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу з доповіддю «Цифрові інструменти в освітньому процесі коледжу».
- Голубков Володимир Миколайович, викладач Путивльського педагогічного фахового коледжу імені С.В. Руднєва з доповіддю «Використання ментальних карт для візуалізації знань з інформатики».
- Крива Тетяна Вікторівна та Майстренко Василь Іванович, викладачі Богуславського гуманітарного фахового коледжу імені І.С. Нечуя-Левицького з доповіддю «Створення цифрового освітнього контенту: інструменти, методи та практичне застосування».
Захід пройшов у конструктивній, динамічній атмосфері та став платформою для професійного обміну досвідом серед викладачів інформатики ЗФПО.
Валентина КІРІНА-РАДЧУК, методист Лебединського педагогічного фахового коледжу