Упродовж усього життя людина прагне досягти внутрішньої рівноваги, самореалізації та щастя. Одним із ключових чинників, що забезпечують гармонійний розвиток особистості, є здоровий спосіб життя. Це не лише фізичне здоров’я, а й сукупність звичок, цінностей і усвідомлених рішень, що формують цілісну, сильну та емоційно стійку людину.
У квітні 2025 року відбулося творче засідання циклової/методичної комісії класних керівників/наставників академічних груп, модераторами якого були наставник 421\412 груп Олександр СТЕПАНЕНКО та наставник 431 групи Олександр ГРУШКО. Під час зустрічі було обговорено основні напрями роботи, спрямовані на формування здорового способу життя серед сучасної молоді.
Досвідом організації системної роботи наставника академічної групи у напрямі формування навичок здорового способу життя поділилася наставник 521 групи Олена СТЕПАНКОВА. У своєму виступі вона акцентувала увагу на важливості цілеспрямованого виховання у студентів свідомого ставлення до здоров’я, формування корисних звичок, розвитку рухової активності та профілактики шкідливих впливів середовища.
З алгоритмом фізичного самовиховання та самовдосконалення як невід'ємної складової здорового способу життя ознайомила присутніх наставник групи 441 Наталія ВЕЧЕРОВА, яка наголосила, що саме ці елементи є основою формування стійкої мотивації до здорового способу життя, розвитку сили волі, відповідальності за власне фізичне і психічне здоров’я.
Президент СД «ОЛЕАНДА» Богдана МІЩЕНКО презентувала результати опитування здобувачів освіти «Проблема шкідливих звичок та як її подолати». Особливу увагу було приділено основним чинникам, що спонукають молодь до формування небажаних звичок, таким як соціальний тиск, низький рівень поінформованості, відсутність позитивних прикладів у найближчому оточенні. Також студентка акцентувала на необхідності профілактичної роботи, відкритого діалогу зі студентами та формування середовища, що сприяє усвідомленому вибору здорового способу життя.
Як відомо, люди з хорошим психологічним здоров’ям краще справляються зі стресами, мають навички саморегуляції та підтримують позитивне мислення, тому важливо формувати у молодого покоління стійкість (резилієнтність), навички вирішення проблем, емоційного самоконтролю. Практичний психолог Оксана ХОМИШЕНКО представила слухачам рекомендації щодо профілактики суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти, які містять інформацію про ключові фактори ризику та характерні ознаки суїцидальних намірів у здобувачів освіти.
Упродовж зустрічі панувала атмосфера творчого піднесення, щирого позитиву та непохитної віри в нашу майбутню ПЕРЕМОГУ. Присутні з ентузіазмом брали участь в інтерактивних завданнях, активно відповідали на запитання, пригадували народні прислів'я про здоров'я, енергійно виконували патріотичну руханку та спільно створювали «Дерево побажань», наповнюючи його світлими мріями та надіями на щасливе майбутнє.
Наталія ШАМ, голова циклової/методичної комісії класних керівників/наставників студентських академічних груп