В умовах воєнно-політичної кризи в Україні особливо гостро постало питання національно-патріотичного виховання сучасної молоді. Враховуючи нові реалії в Україні, усе більшої актуальності набуває питання виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо.
24 жовтня 2024 року відбулося засідання циклової/методичної комісії класних керівників/наставників студентських академічних груп, у ході якого було обговорено питання національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання сучасної молоді.
Головним фактором процвітання нашої держави є свідома, патріотично налаштована молодь, частина якої щороку поповнює лави свідомих українців. І саме нова українська генерація коректуватиме закони, змінюватиме і вдосконалюватиме суспільне життя та етико-моральні засади й розбудовуватиме соборну Україну.
З досвіду роботи про нове осмислення патріотизму та шляхи його формування у викликах сучасності ознайомила присутніх Катерина Володимирівна Магаляс, наставник 212 групи. Вона зауважила на важливості прикладу родини, сім’ї для виховання патріотичних почуттів, а також відзначила, що студенти групи самі займаються волонтерською діяльності та є ініціаторами благодійних акцій та ініціатив.
Актуальність проблеми військово-патріотичного виховання молоді обумовлена ситуацією в країні, яка склалася внаслідок збройної та інформаційної агресії з боку російської федерації проти України. Саме зараз на часі є посилення потенціалу в сфері військово-патріотичного виховання. Про військово-патріотичне виховання як основу обороноздатності країни, ознайомив присутніх викладач фізичного виховання та наставник 421 групи Олександр Миколайович Степаненко.
Невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання є духовно-морально виховання, адже від того, яка створена атмосфера для здобувачів освіти, що спрямована на формування гармонійної особистості, на розвиток їхньої ціннісно-смислової сфери, залежить і настрій, і здоров’я, і бажання вчитися. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі та повазі є найкращою основою, щоб запобігти негативних явищ в освітньому середовищі. Практичний психолог Оксана Сергіївна Хомишенко проінформувала про заходи профілактичної роботи щодо попередження булінгу (цькування) серед учасників освітнього процесу.
Наталія ШАМ, голова циклової/методичної комісії класних керівників/наставників студентських академічних груп