Уміння правильно реагувати на небезпечні ситуації та надавати першу психологічну допомогу є надзвичайно важливою навичкою для кожної людини, особливо в умовах постійно зростаючих загроз і небезпек.
Протягом лютого 2024 року на базі КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» проходило навчання, яке було спрямоване на формування та відпрацювання у молоді ефективної поведінки під час небезпечних ситуацій. Практичний психолог коледжу Оксана ХОМИШЕНКО та викладач захисту України Олег ЗАБУГА провели цикл занять для здобувачів освіти 10-11 класів Лебединської територіальної громади, а також студентів Лебединського фахового медичного коледжу імені М.І. Ситенка, на тему «Надзвичайні ситуації мирного та воєнного часу. Навички ефективної поведінки».
Старшокласники та студенти розглядали види надзвичайних ситуацій, обговорювали особливості поведінки та реакції організму, що виникають у стресові моменти. Дискутували на тему, від чого залежить швидкість прийнятих рішень та виживання в екстремальних умовах.
Під час зустрічі підлітки ділилися особистими методами самоконтролю, якими користуються у повсякденному житті, а також виконували запропоновані їм техніки та прийоми, що допомагають заспокоїтися та опанувати себе в критичних ситуаціях.
Практичний психолог коледжу ознайомила присутніх з поняттям «Перша психологічна допомога» (ППД), а також із загальними правилами та принципами надання першої психологічної допомоги.
Як не розгубитися та як необхідно діяти, потрапивши у надзвичайну ситуацію, проінформував викладач захисту України Олег ЗАБУГА. Закріпити свої знання змогли за допомогою вправи, завданням якої було розробити план дій для виживання і презентувати його.
Прослухавши інформацію, юні учасники зробили висновки, що у надзвичайних ситуаціях виживає той, хто може заспокоїтися, вгамувати емоції, обміркувати свої подальші дії, готовий активно діяти, використовуючи всі свої знання, уміння та навички.
На завершення зустрічі підліткам запропонували виконати вправу «Попади у ціль», яка дозволяє виявити лідерські якості та вміння людини вчасно сконцентруватися та прийняти рішення.
Навчання реагуванню на небезпечні ситуації та надання психологічної підтримки - це важлива складова освітнього процесу, яка допоможе створити безпечне та підтримуюче середовище для молоді. Сподіваємося, що отримані знання допоможуть їм стати впевненішими та впоратися з різними викликами майбутнього.