Під таким гаслом 25-26 січня 2024 року відбулася щорічна науково-практична конференція педагогічних працівників коледжу. На жаль, як і в минулому році, захід пройшов в умовах воєнного стану. Це ми змушені були враховувати з огляду організації навчально-методичної роботи у Комунальному закладі Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С.Макаренка» і продовжуємо набувати неоціненого досвіду в організації різних форм методичної роботи, що позитивно впливає на якість освітнього процесу у коледжі.
Всі наші конференції проходять у тісному партнерстві, співдружності з Сумським обласним центром гуманної педагогіки, який плідно працює на базі коледжу. На початку роботи конференції голова Сумського обласного центру Всеукраїнської культурно-освітньої Асоціації гуманної педагогіки Валентина Миколаївна Кіріна-Радчук привітала колег від імені правління Асоціації і вручила нагороди педагогічним працівникам, які цьогоріч відзначені почесним званням «Учитель Гуманної Педагогіки»: викладачеві математики Людмилі Миколаївні Долі та завідувачу навчально-методичного кабінету Надії Вікторівні Стеценко.
Подяки від президента Асоціації «за вагомий внесок у розвиток ідей Гуманної Педагогіки в освітньо-виховний процес України» отримали директор коледжу Любов Борисівна Білокобильська та заступник директора з виховної роботи Оксана Володимирівна Колесник.
Робота конференції відбулася в форматі секційних засідань професійних об’єднань викладачів.
Викладачі професійного об’єднання природничо-математичних дисциплін; фізичного виховання, шкільної педагогіки, іноземних мов (модератор – Михайленко Наталія Вікторівна) розглядали питання особливостей професійної підготовки майбутніх вчителів до інноваційної діяльності, інноваційних методів навчання як основи якісної підготовки майбутніх вчителів, формування ключових soft skills у студентів педагогічного коледжу.
Робота професійного об’єднання викладачів дошкільної педагогіки, психології, окремих методик та соціально-педагогічних дисциплін, філологічно-гуманітарних дисциплін (модератор - Щуцька Оксана Михайлівна) зосереджувалась на вирішенні питань психологічної підготовки фахових молодших бакалаврів, інноваційної компетентності викладача, професійної підготовки майбутніх фахівців на засадах компетентнісного підходу.
В центрі уваги професійного об’єднання викладачів музичних та соціально-економічних дисциплін (модератор Білокобильська Любов Борисівна) були питання реалізації студентоцентрованого навчання як сучасної парадигми освітнього процесу, формування соціокультурної компетентності та лідерських навичок здобувачів освіти.
Незважаючи на повітряну тривогу (частина роботи професійного об’єднання викладачів музичних та соціально-економічних дисциплін пройшла в укритті), на конференції панувала жвава дискусія, політ творчої думки, звучали цікаві судження, учасники працювали в команді, відбувалася презентація кращого досвіду, який буде використано в реалізації науково-методичної проблеми коледжу «Оптимізація розвитку професійних компетентностей, інновацій та інтегративних процесів як об’єктивна обумовленість сучасної освіти».
Надія СТЕЦЕНКО,
завідувач навчально-методичного кабінету