27 січня відзначається День пам'яті жертв Голокосту, мета якого навчити прийдешні покоління цінувати життя, щоб не допустити подібних трагедій.
Та, як показав час, не всі засвоїли цю науку. І дивним здається те, що нащадки жертв Голокосту часів Другої світової війни самі сьогодні виступають у ролі тих, хто готовий повторити подібну трагедію.
Якщо у минулому потрібно було належати до якоїсь групи – євреї, роми, каліки, тощо, щоб потрапити під геноцид нацистів, то сьогодні достатньо просто проживати на певній території – Україні, щоб потрапити під сліпу ненависть держави-агресора.
І все ж світ не залишає надії, що прийдешні покоління навчаться з минулих помилок і стануть більш мудрими і гуманними.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7.
Жертвами Голокосту на українських землях стали мільйони убитих за етнічною, расовою та релігійною ознаками. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму, згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр та інші місця загибелі жертв Голокосту.
У читальній залі бібліотеки організована тематична виставка «Мертві не простять, живі не забудуть».
Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які представлені на виставці, та вшанувати світлу пам'ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї.
Адже сьогодні, у зв’язку із кризовими явищами сучасного суспільства, поширенням воєнних конфліктів та зростанням напруги в соціально-політичних відносинах між країнами, напрочуд актуальним є виховання в молоді поваги й толерантного ставлення до представників різних рас, національностей, вірувань і традицій.
Новітня художня література чутливо реагує на виклики сучасності. Культура завжди була й залишається потужним засобом протидії таким негативним явищам, як расизм і ксенофобія.
Наталія МАТВІЄНКО, бібліотекар