Велич і моральний прогрес нації можна виміряти тим,
як в цій нації ставляться до тварин.
Махатма Ганді
Звідки ж беруться безпритульні тварини? Відповідь, начебто, зрозуміла – цуценята та кошенята народжуються на вулиці від безпритульних собак та кішок. З цим важко не погодитись, проте це лише частина відповіді. Як часто Вам доводилося зустрічати об’яви на кшталт «Віддам у добрі руки…», «Загубився…». Напевно, часто…Господарі позбавляються набридлих улюбленців, яких завели, не подумавши як слід. Дитині закортіло мати собаку – пухнастий колобок виріс, потребує уваги, прогулянок, а виявляється, що дитина не готова, а дорослі не мають часу. Добре, якщо люди підійдуть до ситуації відповідально й будуть шукати нових господарів. Але часто тварина опиняється на вулиці, поповнюючи ряди безпритульників.
Як можна зарадити цій ситуації? Чи готовий кожен із нас взяти тварину додому, будувати плани, зважаючи на потреби нового члена сім’ї? Чи не є бажання завести кудлатого друга черговою примхою? На ці та інші питання студенти знаходили відповіді, зустрівшись на засіданні студентського наукового екологічного товариства.
14 грудня 2023 року на засіданні круглого столу члени товариства поспілкувалися із зооволонтером громадської організації «Лебединське товариство захисту тварин» Романенко Альоною В’ячеславівною. У ході зустрічі порушували питання стерилізації тварин, прилаштування, створення притулку на території нашого міста, чипування собак у домогосподарствах та створення електронного реєстру домашніх тварин.
Члени товариства та СД «ОЛЕАНДА» провели акцію «Лапа допомоги», до якої долучилися небайдужі студенти та викладачі коледжу. У ході акції було зібрано корм (сухий і вологий) для собак і котів, наповнювачі для лотків, благодійні внески для підопічних, які перебувають на перетримці в зооволонтерів нашого міста.
Допомагати тваринам просто – достатньо бути уважним і не проходити повз того, хто потребує допомоги.
Наталія ШАМ, керівник студентського наукового екологічного товариства