Загальновідомий факт, що талановитих студентів може виростити тільки талановитий викладач. Талановиті студенти, які невдовзі стануть вчителями, теж будуть ростити талановиту малечу, таким чином змінюючи нашу освіту і країну.
В КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С.Макаренка» зірки талантів зійшлись на занятті з навчальної дисципліни «Методика навчання математичної освітньої галузі».
Дано:19 жовтня 2023 року у співавторстві зі студентами 131 групи викладач Доля Людмила Миколаївна провела майстер-клас з теми «Ігри на уроках математики в початкових класах».
Розв’язування: На цьому майстер-класі все мало значення, навіть колір одягу викладача. Студенти жваво дискутували: чому саме зелений? А виявилося, що це колір світлофора, який дозволяє рух, бо він лежав в основі заняття, як у прямому значенні, так і в символічному: рух до нових знань та компетентностей. Підібрані цікаві вправи:
- графічний диктант ( паралельно повторювалася методика проведення диктанту);
- паперові стаканчики (робота в малих групах, викладач задає запитання:
- Які компетентності формуються?
- На якому етапі уроку в школі можна використати цю вправу?
- Для якого класу можна використати ці завдання?);
- пазли (робота в команді, шляхом виконання математичних дій дві команди склали пазли із зображенням гепарда і гусеняти, студенти поділилися тим, що вони знають про цих тварин і навіть виконали хором пісню «Жили у бабусі…». Тут же запитання викладача:
- Чому пісня важлива для дітей психологічно? Математика і пісня, на думку викладача і студентів тісно поєднані.);
- автобус (цікава вправа на усний рахунок супроводжувалась аналізом:
- Який прийом ви використовували при обчисленні?
- В чому особливість прикладів?
- Чи цікава дітям буде така вправа?
- Чи можемо ми цю вправу використати в першому класі?).
Результат: Високий. Крім власне математичної компетентності майстер-клас формував у студентів компетентності спілкування державною мовою, уміння працювати в команді, ініціативність. Всі студенти були залучені до роботи і були з викладачем партнерами у творенні того Дива, яким і повинен бути кожен урок, кожне заняття.
Але на цьому дива від старшого викладача, спеціаліста вищої категорії Долі Людмили Миколаївни в цей день не закінчились!
О 14:30 на подвір’ї коледжу студенти 511 та 121 груп стали учасниками цікавого позакласного заходу – STEM-проєкту «Готуємося до ЗНО на свіжому повітрі». Дитяча гра «Класики» стала полем змагання студентів як на точність і влучність кидання камінця, так і на розв’язування тригонометричних та алгебраїчних завдань, які часто зустрічаються в тестах ЗНО з математики. Попри холодну погоду, тепла, а інколи навіть жарка, атмосфера запалу, завзяття, уболівання за переможців панувала серед учасників дійства. Цікавий, творчий, креативний захід був високо оцінений колегами та надовго залишиться в спогадах здобувачів освіти про цікаве та незабутнє студентське життя.
Надія Стеценко,
завідувач навчально-методичного кабінету