Щороку 8 травня згідно із Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років» Україна разом із європейською спільнотою відзначає День пам’яті та примирення.
Цьогоріч Україна вдруге зустрічає його в умовах повномасштабної збройної агресії рф, яка супроводжується жахливими воєнними злочинами ...
День пам’яті та примирення – це день вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни (остарбайтерів, дітей війни, цивільних, які постраждали від бойових дій та окупації міст і сіл).
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини, адже українська земля була досить потужним полем битви. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати серед українців та інших народів, які жили на території України – понад вісім мільйонів людських життів, відданих за Перемогу.
Та найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, безкомпромісно захищати його. Саме на цьому й наголошували студенти 521 групи Марина Древаль і Олександра Кулинич, які підготували та провели п’ятихвилинки інформації для здобувачів освіти коледжу.
Студенти зосередили увагу на тому, що сьогодні, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Українці зі зброєю в руках захищають не тільки свою державу, а й усю Європу, і дають шанс на створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. І умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії .
Студенти та викладачі вшанували пам'ять загиблих героїв та жертв нацистської та російської агресій хвилиною мовчання.
Тетяна ПАРХОМЕНКО, викладач всесвітньої історії