Поточна ситуація в державі, та і в цілому в світі, вимагає посилення уваги та просвітницької роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки. Надзвичайні ситуації, спричинені аварією, катастрофою, епідемією, стихійним лихом, воєнними діями порушують нормальні умови життя і діяльності людей. Життя і здоров’я учасників освітнього процесу в надзвичайних умовах залежить від уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій. Не розгубитися, не втратити час та сили, впоратися з панічними настроями допоможуть знання чітких алгоритмів дій в конкретній надзвичайній ситуації. Безпека починається з обізнаності.
В рамках тижня охорони праці та безпеки життєдіяльності, що проходив у коледжі з 17 по 21 квітня 2023 року, відбулися заходи, спрямовані на формування здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти.
Студенти другого курсу взяли участь в онлайн-вікторині «Безпека – це життя». Завдання вікторини складалися з двох блоків: «Безпека дорожнього руху» та «Пожежна безпека». Інтерактивні завдання, до яких зміг долучитись кожен учасник, сприяли узагальненню знань про засоби регулювання дорожнього руху, правила дорожнього руху для пішоходів, велосипедистів, пасажирів, про первинні засоби пожежогасіння та алгоритми дій в умовах виникнення осередку займання. Загальна сума командних балів визначила переможців, якими стали команди 221 та 521 академічних груп.
Випускник педагогічного закладу має володіти не тільки навичками індивідуальної безпеки, але й бути здатним у майбутній професійній діяльності забезпечити колективну безпеку всіх учасників освітнього процесу.
Студентка 231 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта Удовиченко Марія взяла участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Серед 785 робіт, що були представлені на конкурсі малюнок Марії «Ніяких хмарочосів – спершу каска! І про безпеку дбай завжди, будь ласка» здобув перемогу у віковій групі від 15 до 18 років (ІІІ місце).
Навчитися ідентифiкувати потенцiйнi небезпеки воєнного характеру, визначати небезпечні вражаючі фактори, що породжуються джерелами цих небезпек студенти мали можливість, долучившись до інтерактивних уроків із мінної безпеки, організованих наставниками академічних груп.
Світлана БЕРЕЖНА, викладач охорони праці, безпеки життєдіяльності