«Де плуг пройшов – там тирса не росте,
Де зорано – там не гніздиться стрепет»
писав славетний український поет Максим Тадейович Рильський, який приїздив до Михайлівської цілини в 1960 р. і був вражений красою цієї перлини. «Прекрасний степ, справжня поезія!» – записав у книзі відвідувачів. Таке ж враження від степу переповідають всі, хто хоч раз побував тут.
При слові «степ» багато хто уявляє похмурі безкраї простори з жовтою травою, монотонними вітрами, ярами та пагорбами. Це оманливе враження. У степу є особлива краса, треба тільки придивитися й побачити її.
4 квітня 2023 року студенти - члени наукового екологічного товариства разом з викладачем природничих дисциплін Наталією Шам здійснили уявну подорож до природного заповідника «Михайлівська цілина».
Екскурсоводами подорожі були Петренко Анастасія та Савчук Анна, які подарували барвистий букет з позитивних емоцій та гарного настрою, а також зуміли занурити присутніх у віртуальний світ степу. Досить цікавими і різноманітними були зупинки: «Історія степу», «Рослинний світ», «Тваринний світ», «Для туристів та подорожуючих», «Охороняємо разом».
Члени наукового товариства, проявили активність при створенні віршованої пам’ятки, правил поведінки в природі, квітки-символу збереження природи, а також продемонстрували знання червонокнижних представників флори і фауни Михайлівської цілини.
Під час засідання звучав вірш Дмитра Білоуса «Михайлівська цілина», який декламувала студентка 141 групи Головко Тетяна.
Михайлівська цілина – це заповідні землі, яких жодного разу не торкався плуг. Тут ніколи не жили люди, і навіть під час воєн тут не проходили армії. Дивно, що в ХХІ столітті все ще існують такі місця.
Важко перебільшити роль Михайлівської цілини в екологічному вихованні жителів краю. Степ своїми мінливими вогниками квітів, сріблястим ковиловим граєм, неповторними пахощами, щебетанням птахів зачаровує своїх відвідувачів, надає відчуття єдності людини з природою, вчить цінувати її.
Наталія ШАМ, керівник студентського наукового екологічного товариства