Хто я? Навіщо я прийшов у цей світ? Що важливо у цьому житті? У чому полягає істинне людське щастя? Здавалося, це прості запитання, але дати відповідь на них із кожним роком усе важче.
Ці питання стали лейтмотивом відкритого засідання «Університету культури поведінки» для студентів І курсу на тему «Людина серед людей. Людські чесноти. Милосердя», яке було проведене 23 березня 2023 року студентами 212 групи під керівництвом наставника Алли Турченко.
Захід мав на меті привернути увагу студентської молоді до моральних чеснот, шляхетності, почуття милосердя, гармонійного поєднання особистих, індивідуальних і загальнонаціональних державних потреб та інтересів; вчитися жити за законами добра і справедливості, виховувати прагнення до самовдосконалення, уміння поважати в інших людях гідність, відчувати себе невід'ємною складовою часткою цілого і вічного - української нації і держави.
Зараз ми живемо у важкий час, коли довкола багато біди і горя, але високе звання – Людина, зобов'язує нас сіяти на цій Землі добро, бути милосердним. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді – є в характері нашого народу. Але наше сьогодення особливе. Протягом години спілкування студенти обговорювали важливість того, що у житті треба не тільки чекати добрих вчинків від інших, але і віддавати тепло своєї душі людям, які нас оточують, бути милосердним. Адже людина покликана творити добро, бо тільки тоді вона стає духовно багатшою, чистішою. Тільки тоді її можна порівняти з джерельцем, яке тамує спрагу і не міліє.
Студенти, присутні на заході, проявили активність при виконанні вправи «Якщо добра людина», пригадували прислів'я та вислови нашого народу про сім'ю та дружбу, адже добро й милосердя не можливе без любові до батьків, друзів, близьких, до життя, до самого себе. Учасники пройшли тест, який допоміг зрозуміти, чи можуть вони співчувати і чи здатні надати допомогу людині, яка цього потребує. Брали активну участь у обговоренні питання «Що таке милосердя?», де визначили його основні якості.
Переглянуті відеоролики «Людські чесноти», «Добро», «Притча про любов» дали можливість присутнім ще раз переконатися, що милосердя ґрунтується на таких якостях, як чуйність, уважність, доброзичливість і несумісне з пихою, байдужістю, брутальністю і є складовою любові.
Рано чи пізно на кожний вірус знаходять вакцину. А щоб знищити ненависть, кривду, неприязнь, нещастя у кожного закладено так багато добра.
Не шкодуйте його роздавати рідним, друзям, знайомим, не лінуйтесь щодня робити найлегшу справу – дарувати хоч краплину добра всьому живому на землі. Нехай кожен із нас задумається: «А чи все я зробив для того, щоб людям було біля мене затишно, спокійно?!»
Якщо ми, ніби цеглинку за цеглинкою, будуватимемо духовне спілкування, виховуватимемо в собі моральні цінності, то в майбутньому матимемо витвір мистецтва — храм людської душі.
Алла Турченко, наставник 212 групи