Стрімкий розвиток сучасного освітнього середовища дає підстави говорити про формування нової інформаційної культури, яка є складовою частиною загальної культури людства, важливим елементом професійної культури педагога. Вона включає знання про інформаційне середовище, закони його функціонування та розвитку, уміння орієнтуватися в інформаційних потоках, критично оцінювати та відбирати інформацію, відтворювати її.
8 березня в рамках декади наставників груп відбулася творча майстерня “Інформаційна культура як важливий елемент професійної культури педагога”, яку підготували та провели наставник 531 групи Світлана КОВАЛЕНКО та наставник 341 групи Ірина РОЖКО.
Вирішення окремих питань формування інформаційної культури відбулося в атмосфері гарного настрою, партнерства та взаєморозуміння. Наставники творчо підійшли до виконання вправ: “Мій настрій”, “Дерево рішень”, “Що може сказати про вас ваш телефон?”, “Смайли”, “Числа, які правлять світом”, “Вирішення проблемних питань” тощо.
Виступальники мали змогу обмінятися досвідом роботи в напрямку вирішення окресленої проблеми:
- “Формування культури інформаційної безпеки в молодіжному середовищі” (Олена БАЛЬ).
- “Медіаграмотність, соціальні мережі в контексті формування безпечного освітнього середовища” (Людмила ГРУШКО).
- “Взаємозв'язок інформаційної культури та якості освітнього процесу” (Алла ТУРЧЕНКО).
Присутні перевірили власний рівень обізнаності в інформаційному просторі та рівень володіння критичним мисленням, дізналися “Чим небезпечний Viber?”, “Як безпечно користуватись Telegram?”, “Як убезпечити себе від зловмисників”. Учасники творчої майстерні склали «Правила безпечної поведінки в Інтернеті», отримали пам’ятки «Як споживати інформацію, щоб вберегти своє життя», створили імпровізовану весняну галявину.
Ірина РОЖКО, наставник 341 групи