09 березня 2023 року в Комунальному закладі Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» відбулося засідання педагогічної ради, яке у зв’язку з оголошенням сигналу повітряної тривоги було проведене в укритті.
Директор коледжу Любов БІЛОКОБИЛЬСЬКА вручила Подяку Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» студенту 131 групи Артемію ФЕСЕНКУ за перемогу в міському конкурсі читців, присвяченому пам’яті Тараса Шевченка, та викладачу філологічно-гуманітарних дисциплін Людмилі ШАМРАЙ за високу професійну компетентність, результативність у підготовці до конкурсу.
За багаторічну якісну підготовку студентів коледжу до обласного та загальнонаціонального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, конкурсу читців, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка, цінним подарунком були відзначені викладачі циклової комісії філологічно-гуманітарних дисциплін під керівництвом Лариси ПЕРЕВОЗНИК.
Основне питання порядку денного засідання педагогічної ради «Про педагогічне партнерство в сучасному освітньому середовищі коледжу: інноваційний підхід в умовах модернізації фахової передвищої освіти» ґрунтовно висвітлено заступником директора з навчальної роботи Оленою КАРПЕНКО, яка проаналізувала відвідані онлайн-, офлайн-заняття, матеріали Google Class викладачів, які є інформативними щодо створення сучасного освітнього середовища, оновлення методичного інструментарію, зміни підходів до оцінювання результатів навчання, упровадження STEM-технологій.
Проєктуючи освітню діяльність, викладачі коледжу зорієнтовані на створення новітнього освітнього середовища з оновленим методичним інструментарієм на засадах педагогіки партнерства, враховуючи очний, дистанційний, змішаний формат навчання. Досвід роботи з означеного питання презентував голова циклової комісії фізичного виховання з методиками навчання Олександр СТЕПАНЕНКО.
Проблема педагогічного партнерства в освітньому середовищі коледжу реалізується в контексті інноваційного підходу до впровадження STEM-технологій, що вимагає від викладачів активно використовувати новітні педагогічні підходи до викладання й оцінювання, інноваційні практики міжпредметного викладання, методи та засоби навчання з акцентами на розвиток дослідницьких компетентностей. Практичним досвідом поділилися на засіданні педагогічної ради викладачі Лариса ПЕРЕВОЗНИК, Олександра ШКАРУПА, Наталія ШАМ, зокрема, використанням додатків Geo Gebra, Clever Books, сучасних форм візуалізації навчального матеріалу, застосуванням таких STEM-елементів, як Augmented Realiti, Three-dimensional, а також інтерактивних навчальних симуляцій на платформі «Labster».
На засіданні педагогічної ради розглянуто питання «Про стан викладання історії України, всесвітньої історії, громадянської освіти в контексті забезпечення якості профільної середньої освіти». Заступник директора з виховної роботи Оксана КОЛЕСНИК ознайомила з моніторингом стану викладання, проаналізувала результати виконання директорських контрольних робіт, надала рекомендації щодо викладання навчальних предметів.
Про виконання рішення педагогічної ради (протокол № 7 від 24.05.2022) інформувала завідувач навчально-виробничої практики Людмила КЛИМЕНКО. Методист коледжу Валентина КІРІНА-РАДЧУК виступила з інформацією про виконання рішення педагогічної ради (протокол № 3 від 29.12. 2022).
Педагогічною радою розглянуто клопотання педагогічних працівників коледжу щодо визнання результатів підвищення кваліфікації та схвалено Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність у КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка». Із цього питання виступила завідувач навчально-методичного кабінету Надія СТЕЦЕНКО.
Після обговорення питань засідання педагогічної ради ухвалено відповідні рішення.
Олена КАРПЕНКО,
заступник директора з навчальної роботи