Насильство стосовно жінок є глобальним явищем, для якого не існує соціальних, економічних чи національних кордонів. Воно являє собою серйозне порушення прав людини, найбільш кричущу форму дискримінації за ознакою статі, однак все ще залишається великою мірою безкарним.
З метою привернення уваги суспільства до проблеми домашнього насильства і насильства за ознакою статі ГО «Ліга сучасних жінок» реалізувала програму «Обізнана та захищена». Програма реалізується в рамках проєкту «Надання всебічної допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства (психологічна допомога, правове консультування, допомога у одужанні) та запобігання поширенню гендерно зумовленого насильства шляхом проведення просвітницької роботи серед жінок і дівчат" за підтримки @internationalmedicalcorps
З жовтня у КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С.Макаренка» почався проєкт "Обізнана та захищена".
Проєкт складався із кількох тренінгів: соціально-психологічного, тренінгу із самооборони та творчих майстерень. Організатори — громадська організація "Ліга сучасних жінок" за підтримки Міжнародного Медичного Корпусу.
У тренінгу взяли участь студенти 521, 531, 541 груп спеціальності «Соціальна робота», студентка 121 групи Костиря Дарʼя – міністр соціальної політики студентської держави «Олеанда» та викладачі коледжу Щуцька Оксана Михайлівна, Клименко Людмила Анатоліївна та Коваленко Світлана Леонідівна.
Першим блоком був соціально-психологічний тренінг, щоб дівчата могли справлятися з емоціями, владнати конфлікти. Працювали цілий місяць, пройшли чотири заняття – вони були по-своєму особливі: емоційні, пізнавальні, професійні, незважаючи на те, що навчання проходило в укритті.
Тренерка програми «Обізнана і захищена» Ольга поділилась враженнями: «Сьогодні були у Лебедині. Я вражена, вдячна і натхненна. Вражена сміливістю, стійкістю та життєлюбством дівчат і жінок Лебединщини, бо як тільки команда проєкту заїхала в місто, ми побачили масштаб руйнувань і жаху, який там відбувався під час вторгнення російської армії. Вирви після вибухів….зруйновані споруди і величезна кількість будівель без вікон.
Ми працювали у сховищі, де люди ховалися і жили. Ліжка з ковдрами, лавки, вода і навіть wi-fi. Люди - ви неймовірні. Вдячна, що при всіх цих обставинах ми комунікували, жартували та говорили про важливі речі, не відчуваючи часу. І цим же всім я натхненна. Бо в таких мирних зустрічах стільки життя і надії». Бо ми говорили і жили життя в укритті коледжу з вибитими вікнами і дверима.»
Другою частиною були заняття з самооборони. Вони спрямовані на фізичний захист жінок і дівчат. Такі навички потрібні не тільки жінкам, вони можуть знадобитися в будь-яких ситуаціях: не тільки на вулиці, а й вдома, на роботі. Коли людина розуміє, що їй загрожує небезпека, може скористатися навичками і зберегти здоров'я чи життя. Тренери розповідали секрети самозахисту, вказуючи на больові точки, про які звичайна людина навіть не підозрює, пояснювали як вирватись з рук зловмисника.
Третій блок включав творчу майстерню з метою створення інформаційних продуктів для протидії гендерно зумовленому насильству.
Творча група учасниць програми розробила і впроваджує у коледжі конкурс соціальної реклами «Зупинимо насильство разом». Закликаємо всіх здобувачів освіти коледжу активно долучитись до участі у конкурсі.
Учасниці програми були запрошені до участі у фінальному етапі проєкту з протидії гендерному насильству, який відбувся у Сумах 15 лютого 2023 року. Під час зустрічі учасниці ділились своїми враженнями, емоціями, напрацюваннями щодо впровадження проєкту у коледжі. Організатори проєкту за активну співпрацю учасникам програми з нашого коледжу подарували настільну гру-квест «Нокдаун», яка була розроблена ГО «Ліга сучасних жінок» та ГО «Інноваційні соціальні рішення».