24 листопада 2022 року відбулося засідання педагогічної ради КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С.Макаренка».
Основним питанням педагогічної ради стало обговорення ролі педагогіки партнерства у виховному процесі коледжу в умовах критичних викликів сучасності в якому здійснено аналіз моніторингового дослідження доповідача - заступника директора з виховної роботи Оксани КОЛЕСНИК.
В обговоренні наставник академічної групи Олександр ГРУШКО поділився досвідом організації взаємодії викладачів, студентів і батьків на основі педагогіки партнерства, а соціальний педагог Світлана КОВАЛЕНКО зауважила на значенні педагогіки партнерства у формуванні лідерських якостей студентів.
На принципах педагогіки партнерства викладач може реалізувати головні стратегії національно-патріотичного виховання: головний урок – урок патріотизму; прийняття європейських цінностей; діяльнісний характер освітнього процесу; наставник – носій моральних цінностей; говоримо українською, вчимося захищати свою Батьківщину, докладаємо всі зусилля в перемогу Україні. Здійснено акценти наставником академічної групи Катериною МАГАЛЯС на сучасне патріотичне виховання у коледжі, що реалізовується на засадах духовного гуманізму та на реалізацію норм військово-патріотичного виховання студентської молоді коледжу викладачем Захисту України Олегом ЗАБУГОЮ.
Принципово важливою є орієнтація партнерської діяльності викладача і студента на розвиток творчої активності, творчого мислення, здібностей до науково-пошукової діяльності. Про традиціоналізм і новаторство у діяльності студентського наукового товариства та засадах педагогіки партнерства до обговорення долучився Сергій ВЕНГЕРОВСЬКИЙ, керівник студентського історичного товариства.
На засіданні було розкрито питання формування інформаційної компетентності, медіаграмотності учасників освітнього процесу в системі роботи бібліотеки коледжу. Бібліотекар Наталія МАТВІЄНКО зауважила на інтеграції педагогіки партнерства в діяльність бібліотеки, що проявляється в її системній партнерській взаємодії з викладачами та студентами коледжу. Формуванню інформаційної компетентність сприяють не тільки вміннями використовувати нові інформаційні технології, сучасні технічні засоби та методи для пошуку, отримання, обробку, подання, передачу інформації, а ще й вміннями здійснювати аналітико-синтетичну переробку інформації, вирішувати інформаційно-пошукові завдання, використовувати бібліотеку як інформаційно-пошукову систему, тобто здійснювати інформаційну діяльність з використанням як нових, так і традиційних технологій.
Також педагогічною радою розглянуті клопотання педагогічних працівників коледжу щодо визнання результатів підвищення кваліфікації та схвалено «Положення про раду роботодавців КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка».
Заслухавши та обговоривши питання педагогічної ради, ухвалено відповідні рішення з акцентом на виконанні плану реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, на посиленні реалізації норм національно-патріотичного, військово-патріотичного, громадянського та правового виховання здобувачів освіти.
Оксана КОЛЕСНИК, заступник директора з виховної роботи