«Немає нічого небезпечнішого за підступного ворога,
але немає нічого отруйнішого від удаваного друга»
Григорій Сковорода
Мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію та є одним із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови на честь ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
Мова наша поетична й ніжна, у ній невичерпна криниця багатства. Скільки б не звертався до неї, а кожного разу відкриваєш щось нове. Упродовж століть українська мова, так само як і український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав. Однак попри це, з кожним роком вона розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь усе частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку в мовленні. Саме красі й багатству рідної мови була присвячена година єднання «Свобода й гідність у кожнім слові…», яку було проведено викладачами циклової комісії філологічно – гуманітарних дисциплін Людмилою Грушко та Ларисою Перевозник.
Традиційно цього ж дня викладачі та студенти активно долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2022, цим самим стверджуючи свою любов до рідної мови, народу, України, єднання нації в тяжкі часи.
Ми є носіями української мови, усього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь. Отже, наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити!
«Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є ...». Виставку під такою назвою організували бібліотекарі коледжу в рамках декади викладачів філологічно-гуманітарних дисциплін.
Представлені матеріали дають можливість зрозуміти значення літератури як мистецтва слова, допомагають формувати, збагачувати внутрішній світ кожної людини, позитивно впливають на її свідомість, морально-етичні цінності, розвивають самостійність мислення й громадянський вибір.
З рекомендаційним списком статей з теми «День української писемності та мови» можна ознайомитися за покликанням https://lebpedbibl.blogspot.com/2022/11/blog-post_8.html
Говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!
Учімо українську та шануймо її!