Вивчення впливу інформації із різних джерел на дітей, молодь, доросле населення, а також способів захисту від маніпуляцій і пропаганди є зараз однією з найбільш актуальних проблем. Особливо вразливою категорією щодо негативних впливів мас-медіа є діти та молодь, які часто піддаються маніпуляціям та вірять фейкам.
Потужні медійні атаки у російсько-українській війні з відверто пропагандистським контентом продовжують здійснювати свій деструктивний вплив. Захиститися від такого впливу допомагає медіаграмотність.
3 листопада викладач соціально-економічних дисциплін Ярослав Венгеровський провів показове заняття з навчальної дисципліни «Громадянська освіта» зі студентами 111 групи спеціальності “Початкова освіта”. Тема проведеного заняття «Світ інформації та мас-медіа» є актуальною в нинішніх умовах протистояння російській агресії. Метою заняття було ознайомити з основними поняттями та термінами, з’ясувати, якими методами впливає на життя людини та суспільства реклама, навчити студентів аналізувати медіатексти та оволодівати базовими технологіями запобігання впливу маніпулятивних та пропагандистських медіаповідомлень, перевірки достовірності джерел інформації, формувати інформаційну компетентність, здатність усвідомлювати різницю між реальною подією та її відображенням у медіатексті, виховувати громадянина-патріота.
Мотивуючим елементом на занятті було використання цитат світових лідерів, зокрема Уінстона Черчіля та Папи Римського Франциска.
Для перевірки набутих знань та навичок і вивчення нового матеріалу викладачем були ефективно використані різні форми роботи: визначення меседжу в медійному тексті, виступи студентів з короткими історичними довідками, перегляд відеоматеріалів, аналіз рекламних роликів, робота в групах з відеоматеріалами. У ході заняття акцентувалася увага на практичному застосуванні знань, умінь і навичок як у повсякденному житті, так і в майбутній педагогічній діяльності.
Заняття проходило в позитивній, доброзичливій атмосфері.
Тетяна ПАРХОМЕНКО, викладач соціально-економічних дисциплін