3 лютого відбулося показове заняття з основного музичного інструменту (фортепіано) викладача музичних дисциплін В.В. Садовничої зі студенткою 321 групи Барашевою Аліною на тему «Робота над технічними навичками піаніста як засіб підвищення якості підготовки фахового молодшого бакалавра».
Заняття мало на меті удосконалення педагогічно-виконавської майстерності та підвищення професійної компетентності в процесі розучування гам, арпеджіо, акордів, етюдів. Музичним матеріалом слугували: гами (соль-мажор, ре-мажор, мі-мінор, сі-мінор), акорди, арпеджіо, етюди К. Гурлітта та О. Гречанінова, п’єса М. Вериківського «Ягілка».
За словами відомого американського піаніста Йосифа Гофмана «Техніка – це скринька з інструментами, з якої вправний майстер бере те, що йому потрібно в даний час і для своєї мети». Робота над формуванням технічних навичок піаніста є одним із пріоритетних завдань сучасної музично-педагогічної освіти. Творче зростання студентів пов’язане з прагненням яскравого відтворення характеру і змісту музики, що можливо лише за умови активного технічного розвитку і вдосконалення.
На показовому занятті з основного музичного інструменту Валентиною Володимирівною було застосовано значний арсенал різноманітних методів та прийомів музичного навчання. Цікавими та незвичайними були піаністичні вправи Ш. Ганона, діатонічні кластери, вправи на плавне підкладання першого пальця, на рухливість четвертого тощо. Студентка грала гами з різною артикуляцією, з акцентами та у різних ритмах, з різним нюансуванням, тембровими та динамічними фарбами.
У легкій, невимушеній атмосфері В.В. Садовнича працювала над розвитком у студентки творчих здібностей, образного мислення, музичного слуху (інтонаційного, поліфонічного), чуття ритму, музичної пам'яті. Валентиною Володимирівною надавались слушні та делікатні рекомендації щодо положення руки, роботи кисті (вільна, рухлива), легкого зап’ястя, постави за інструментом. Викладачем активно використовувались інформаційно-комунікаційні технології, в тому числі й електронний метроном. Справжньою окрасою заняття був власний віртуозний показ В.В. Садовничою розучуваного матеріалу.
Мовою музики говорили про важливість отриманих знань та навичок для майбутньої педагогічної діяльності.
Ірина РОЖКО, голова циклової комісії
викладачів музики, співів,
музичного інструменту та спеціальних
музичних дисциплін
з методиками навчання