Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду.
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу.
Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями.
У цей день по всій Україні та за її межами проводяться заходи з вшанування пам’яті безневинно закатованих фашистами представників єврейської нації.
26 січня в читальній залі бібліотеки була проведена година пам'яті « Сказати стільки хочу, та мовчу… Я в пам'яті запалюю свічу…», мета якої сприяти поглибленню знань з проблемних тем вітчизняної історії, виховувати у молоді почуття гуманності та сприяти формуванню толерантності у міжнаціональних відносинах.
Під час проведення заходу прослухали розповіді про страшні сторінки минулого, переглянули презентацію та відеоролики про геноцид єврейського народу, ознайомилися з тематичною книжковою виставкою – спомином
«Голокост: невиплакані сльози», вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Нікого не залишила байдужим розповідь викладача історії Венгеровського С.Б. про Голокост на Лебединщині.
Із заключним словом виступила директор коледжу Білокобильська Л.Б., яка зазначила, що пам'ять про Голокост необхідна, щоб назавжди запобігти повторенню жахливих сторінок історії у майбутньому.
Щиро вдячні студентам, які взяли активну участь у проведенні виховного заходу: Молошній Вікторії (331 група) Третяченко Дар'ї, Кравченко Діані, Васюк Анні, Шараповій Анастасії (131група), Сахаровій Єлизаветі, Костирі Дар'ї, Вишньовій Діані(111 група); Ільченко Анні та Войченко Олесі, ученицям Лебединської спеціалізованої школи № 7; викладачу гуманітарно-філологічних дисциплін Бідній Л.В, викладачу музичних дисциплін Деменко Н.М.), голові циклової комісії соціально-економічних дисциплін Венгеровському С.Б., хореографу Осиповій М.А.
Наталія МАТВІЄНКО, бібліотекар