Мова - краса спілкування,
Мова - як сонце ясне,
Мова - то предків надбання,
Мова - багатство моє…..
Ф. Пантов
Щорічно 9 листопада наша держава святкує День української писемності та мови. Це свято визначає важливість ролі української мови, воно спрямоване не тільки на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток, але й на демонстрацію її багатства і краси. Цього ж дня ми вшановуємо пам'ять святого Преподобного Нестора Літописця.
У бібліотеці нашого коледжу з цієї нагоди організовано книжкову виставку-експозицію «Мова–краса спілкування». До уваги представлені різноманітні книги, навчальні посібники, словники , підручники та періодичні видання, які популяризують українську мову. Для пошуку інших видань даної тематики можна скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.
Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу - скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова - живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.
“Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу”, – писала геніальна Ліна Костенко. Ці слова неймовірно влучно формулюють значимість мови як у становленні держави, так і в цілому як неоціненного скарбу народу.
Ми, українці, пишаємося нашою співучою, нашою поетичною, нашою рідною українською мовою. Вчимося правильно говорити, вчимося любити нашу мову і не цуратися її, а допоможе вам у цьому наша книжкова виставка – експозиція «Мова – краса спілкування».
Мета виставки: розширити знання студентів про походження та витоки української мови; ознайомити з постатями відомих історичних осіб, що мали вплив на розвиток української писемності; формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, виховувати любов до рідної мови, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.