«Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш шлях у життя.
Шлях, на якому найповніше розкриються твої здібності. Ти даси йому продовження,
вторувавши стежину, із тієї стежини Вже рушили у життя твої нащадки.
І скоро вирушиш і ти».
Г. Сковорода
Становлення майбутньої особистості не може відбутися без знання свого минулого, свого коріння, роду, без вивчення звичаїв та традицій свого народу. На сучасному етапі розвитку українського суспільства проблема патріотичного виховання є надзвичайно актуальною, оскільки діти забувають своє коріння та історію свого народу. А коли ж слід виховувати любов до Батьківщини, національну гордість, розуміння та співпереживання його історії й культури?
Любов до Батьківщини починається з колиски, відтоді, коли дитина робить перші кроки, пізнаючи світ. Любов до рідної оселі, домівки, до рідного краю починається з маминої пісні, з батькового мудрого слова. Спочатку батьки навчають дитину любові, а потім цю любов дарують дітям педагоги, допомагаючи зростати духовно. Так, обдаровуючи дітей любов’ю, ми, дорослі отримуємо її назад. Любов формується любов’ю.
Досить дієвими у формуванні особистості дитині є народні традиції виховання, можливість пізнавати свій рід, народ, своїх предків. Тому викладачі ЦК дошкільної, соціальної педагогіки, психології та окремих методик орієнтують майбутніх педагогів на народні традиції у вихованні підростаючого покоління, використовуючи сучасні нетрадиційні форми роботи з дітьми.
Так, у рамках декади циклової комісії викладачів дошкільної, соціальної педагогіки, психології та окремих методик викладачем психолого-педагогічних дисциплін Баль О. В. було проведено майстер клас «Любов починається з колиски», в рамках якого студенти спеціальності «Дошкільна освіта» змоделювали заняття для дошкільнят «Подорож живим музеєм».
В ході майстер класу студенти спробували себе у ролі вихователів, а також мали змогу повернутися у дитинство і відчути себе у ролі дітей дошкільного віку.
Подорож живим музеєм почалася з екскурсії до музею народознавства педагогічного коледжу, де «вихователі-студенти» змоделювали оглядове заняття-екскурсію для «студентів-дітей».
Під час подорожі живим музеєм присутні дізналися цікаву інформацію про посуд, рушники, український одяг, послухали колискову пісню, яку лірично виконала студентка 331 групи Гордієнко Ірина.
«Студенти-діти» мали змогу доторкнутися до старовинних речей, посуду, одягу, помилуватися давньою українською вишивкою, послухали розповіді про українські обереги, а також переглянули дефіле українського одягу – стародавнього і сучасного.
На майстер клас була запрошена керівник гуртка «Сувенірна скринька» Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради Сумської області, майстриня Юлія Нездоймишапка, яка навчила студентів виготовляти давній оберіг – підкову, а також розповіла цікаву легенду та багато фактів про рослини, які використовували для прикрашання українських оберегів.
Даний майстер клас був цікавим для студентів і мав професійне спрямування, адже отримані знання вони зможуть використати під час педагогічної практики та в подальшій професійній діяльності.
О.Баль, викладач дошкільної педагогіки, психології та окремих методик