Тема трагедії Бабиного Яру й до сьогоднішнього часу залишається актуальною, оскільки вона тісно пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості.
29 вересня студентство коледжу долучилося до проведення національного уроку пам’яті «80 років пам’яті: забуттю не підлягає». Незважаючи на особливості проведення онлайн-заходу, студенти історико-пошукового товариства опрацювали детально історичний матеріал, звернули увагу на архівні спогадів свідків трагедії Бабиного Яру та здійснили аналіз історичних подій на території Лебединщини в період окупації України. Результатом дослідницької діяльності стала презентація історичного матеріалу, представленого для активних учасників уроку пам’яті.
Трагедія Бабиного Яру до нашого часу є найбільшим актом геноциду часів Другої світової війни. У день 29 вересня 1941 року сталася трагедія, що сколихнула Україну та її народ: нацисти знищили в Києві десятки тисяч громадян, мешканців міста, більшість з яких були євреї, а також роми, росіяни, українці, військовополонені, лідери ОУН, українська інтелігенція й усі тих, хто не схилив голову перед ворогом. 778 днів німецької окупації України в Бабиному Яру тривали катування та розстріли.
Учасників заходу ознайомили з історичними подіями періоду окупації Лебединщини часів Другої світової війни. Керівник історико-пошукового товариства Сергій Борисович Венгеровський здійснив акцент на трагічних подіях історії рідного краю – масове знищена євреїв.
Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.
Анастасія Косарєва, студентка 111 групи