З 18 по 28 січня в Лебединському педагогічному фаховому коледжі імені А.С. Макаренка проходила декада циклової комісії соціально – економічних дисциплін. Розпочалась декада з онлайн – заходу до Дня пам'яті кіборгів, який разом зі студентами коледжу підготував викладач Венгеровський Ярослав Сергійович. Вшановуючи пам’ять загиблих воїнів в Донецькому аеропорту 18 січня 2021 року у Лебединському педагогічному фаховому коледжі ім. А.С. Макаренка для студентів першого курсу був проведений виховний захід.
В ході заходу студенти ще раз згадали героїчні події, назвали поіменно загиблих «кіборгів», вшанували пам’ять загиблих за незалежну Україну. Висвітлення героїчних подій справило велике враження на учасників заходу, з сумом на обличчях переглянули студенти відео матеріали про захист Донецького аеропорту. Захист Донецького аеропорту став справжнім символом незламності духу українських військових та яскравим прикладом для виховання нашої молоді.19 січня під керівництвом викладача Колесник Оксани Володимирівни серед студентів коледжу був проведений онлайн – флешмоб «Шануймо державні символи України».
Сучасний світ зазнає бурхливих змін завдяки новим технологіям. Новітні досягнення в розвитку сучасних інформаційних систем дають людям нові можливості. Проте разом з ними прийшли нові проблеми та загрози, як людині так і державі в цілому.
Щоб розглянути ці складні питання 20 січня в Лебединському фаховому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка відбулась онлайн – зустріч на тему «Інформаційна безпека сучасної людини» з кандидатом наук з соціальних комунікацій , доцентом кафедри військової журналістики ВІКНУ ,політологом, блогером, експертом – аналітиком провідних вітчизняних телеканалів Олександром Курбаном.
Олександр Васильович ознайомив учасників зустрічі з головними аспектами цієї проблеми, визначив головні характеристики мережевої системи, окреслив головні засоби та шляхи захисту на персональному рівні. Фахівець, визначив, які види шахрайства існують в сучасному інформаційному просторі, як треба аналізувати інформацію, що іде до нас, які існують медіавіруси, тощо.
Протягом декади під керівництвом викладача Пархоменко Тетяни Миколаївни були проведені п''ятихвилинки інформації на тему «Проблеми євроінтеграції а Україні» та «День пам'яті жертв Голокосту»
22 січні 2021року в педагогічному коледжі в режимі онлайн відбувся урочистий захід, присвячений дню Соборності України, який підготувала творча група студентів, членів Студентського наукового історичного товариства. Учасники переглянули відеоматеріали тих далеких часів, декламували вірші про Соборну Україну та її нелегкі часи, перегорнули сторінки буремних історичних подій нелегкого шляху України до Соборності. З вітальними словами до присутніх звернулася директор коледжу Любов Борисівна Білокобильська, привітавши зі святом Єднання, Злуки та Соборності.
27 січні викладачем циклової комісії Венгеровським Сергієм Борисовичем було проведено відкрите заняття на тему «Боротьба українського народу 1917-1921 рр.: здобутки, втрати, уроки»
Велику увагу викладачі циклової комісії приділяють якості навчання. Тому під час декади циклової комісії викладачами Пархоменко Т.М. та Венгеровським С.Б. були проведені олімпіади з Всесвітньої історії та Історії України серед студентів коледжу.
Переможцями олімпіади стали:
Всесвітня історія :
І місце – Колесник Андрій 511 група;
ІІ місце – Приходько Максим 111 група;
ІІІ місце – Пелипович Анлрій 111 група;
Журавльова Аліна 211 група
Історія України:
І місце – Кривомаз Єлизавета 221 група;
ІІ місце – Кушнірчук Марина 321 група;
ІІІ місце – Мазуренко Світлана 121 група.
29 січня весь наш народ відзначає знаменну дату – річницю бою поблизу станції Крути. Цей героїчний вчинок нашої молоді не міг лишитися поза увагою нашого колективу. В цей день викладачі нашої циклової комісії Білокобильська Л.Б.і Колесник О.В.для викладачів та студентів коледжу провели онлайн – захід « Уроки історії. Бій під Крутами очима сучасників (відеоматеріали) до День пам’яті героїв Крут»
Завершилась декада онлайн- засіданням круглого столу на тему «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини», в якому взяли участь викладачі і студенти коледжу а також викладачі і студенти кафедри історії України СумДПУ ім. А. С. Макаренка. До роботи круглого столу долучилися викладачі навчальних закладів Сумщини: Андрій Гриценко, кандидат педагогічних наук, старший викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, докторант Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (тема доповіді «Роль дворянських родів Глухівщини в публікації «Історії русів»»); Сергій Венгеровський, викладач соціально-економічних дисциплін КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» (тема доповіді «Студентське наукове історичне товариство – досягнення молодих краєзнавців»; а також голова правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко (тема доповіді «Слобідське «закерзоння» - сотні Сумського слобідського полку в складі Російської федерації»).
З цікавими доповідями виступили студенти: Катерина Коротич (студентка Лебединського педагогічного фахового коледжу імені А.С. Макаренка»), Каріна Кравченко, Ігор Карпенко, Євген Тихонов, Вадим Дегтярьов, Вікторія Ребенок, Ігор Бондар, Світлана Петрова (студенти ННІІПМВ СумДПУ ім. А С Макаренка).У межах круглого столу було обговорено найактуальні питання історії Сумщини : від давньої історії та козацької доби до проблем розвитку краю в ХІХ-ХХІ століттях.
В процесі роботи круглого столу учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів щорічно сприятиме популяризації історії рідного краю в регіоні, заохоченню розвитку наукових історико-краєзнавчих досліджень, активному долученню студентів до пошуково-краєзнавчої роботи.
На завершення слід згадати ті заходи, які проводили викладачі і студенти нашого коледжу в першому семестрі. 20 листопада 2020 року викладачами і студентами коледжу було проведено онлайн – захід до Дня гідності і свободи України.
28 листопада в нашому закладі було проведено годину - реквієм «Зберегти пам'ять. Зберегти правду» до День вшанування жертв голодоморів, який підготували студенти коледжу, члени Студентського наукового історичного товариства разом з викладачем Венгеровським С.Б.
Отже декада циклової комісії соціально – економічних дисциплін продемонструвала чимало позитивних якостей нашого колективу – національна свідомість, висока якість знань, взаємоповага, відповідальність до поставлених завдань, тощо. Все це дозволяє нам із впевненістю дивитися у майбутнє.