Здоров’я - розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети…
Багато хто з вас скаже: «Ну скільки можна про одне й те саме!? Тим паче, що нас це не стосується. Ми ведемо здоровий спосіб життя: не п’ємо, не куримо, не вживаємо наркотиків. Ми нормальні люди!»
Нехай десь помирають мільйони. Сотнею більше, сотнею менше – великої різниці нема. Тим більше, що зараз в Україні є проблеми серйозніші, ніж СНІД.
Але ж задумайтесь! Це захворювання, яке може вплинути на життя кожного з нас!
Проблема захворюваності українців на ВІЛ/СНІД щороку набуває все більших масштабів. Проведення просвітницької роботи є необхідною умовою для ефективної боротьби з поширенням СНІДу серед молоді. Адже недостатня поінформованість про ризики для здоров’я, шляхи передачі ВІЛ та інших інфекцій, методи їх профілактики є причиною широкого поширення цих захворювань серед молоді.
15 жовтня студентами 122 групи під керівництвом наставника групи Шам Н.Г. в рамках «Університету здоров’я. Молодь України за здоровий спосіб життя», проведено відкритий захід для студентів ІІ курсу «СНІД: людство під знаком біди».
Ведучі заходу Мельникова Аміна і Деркач Юлія ознайомили студентів із статистикою поширення захворювання в Україні, розповіли про можливі шляхи зараження та передачі ВІЛ/СНІДу, розглянули характерну первинну симптоматику хвороби, націлити на толерантне ставлення до людей, які живуть із ВІЛ, виділили основні життєві позиції та правила, яких необхідно дотримуватися, щоб не захворіти на ВІЛ/СНІД.
Студенти, присутні на заході, проявили активність при виконанні вправ «Що ми знаємо про СНІД?», «Чи правда?», «Перша медична допомога», «Послання у світ».
Були продемонстровані відеоролики просвітницького спрямування, що дали можливість присутнім ще раз переконатися у важливості захворюваності на СНІД.
Ніхто не застрахований від зараження. Але люди кажуть: "Береженого – Бог береже”. Тому здоровий спосіб життя, дотримання гігієнічних і морально-етичних норм поведінки є першою й основною гарантією від зараження СНІДом.
Н. Шам, наставник 122 групи.