Циклова комісія викладачів філологічно-гуманітарних дисциплін

Батьківська категорія: Викладачі

 

лдзщшПеревозник Лариса Олександрівна. З 2000 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище ім. А.С. Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача української мови та літератури, методики навчання української мови, практикуму з граматики української мови, керівник педагогічної практики «Пробні уроки в школі». З 2019 року очолює циклову комісію викладачів  філологічно-гуманітарних дисциплін та методичне об’єднання голів циклових комісій української мови з  методикою навчання педагогічних ЗВО І-ІІ р.а. Центрального регіону України. У 2000 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література» та здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та зарубіжної літератури».  У 2009 році закінчила магістратуру Сумського державного педагогічного університету  імені А.С.Макаренка за спеціальністю «Педагогіка вищої школи». За результатами атестації 2015 року підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», присвоєно педагогічне звання «старший викладач». Професійне кредо: «Недостатньо лише отримати знання - треба знайти їм застосування. Недостатньо тільки бажати – треба творити».

Карпенко Олена Михайлівна. З 1995 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача української мови та літератури, сучасної української мови, української мови (за  професійним спрямуванням), каліграфії, практикуму із правопису, давньої літератури. З 2019 року - заступник директора з навчальної роботи.

Наставник академічних груп випуску 2001, 2006, 2010, 2014 рр. спеціальності «Початкова освіта».

2009 року закінчила магістратуру Сумського державного педагогічного університету  імені А.С. Макаренка за спеціальністю «Педагогіка вищої школи». За результатами чергової атестації підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «викладач-методист».

Має грамоти та нагороди: медаль лауреата ІІ Всеукраїнської премії «Працівникам освіти України», подяки та грамоти Міністерства освіти і науки України,  Інституту модернізації змісту освіти, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації,  Сумської обласної ради. 2017 року занесена на обласну Дошку Пошани «Педагогічна гордість Сумщини».

Життєве кредо: «Люби те, що робиш, і ніколи не зраджуй своєму вибору». Професійне кредо: «Піди далі, ніж тебе просять чи зобов’язують, зроби більше, ніж від тебе чекають». 

Костирка Юлія Володимирівна.  З 2009 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача циклової комісії філологічно-гуманітарних дисциплін.  У 2003 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література» та здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та зарубіжної літератури».

У 2011 році закінчила Сумський обласний інститут післядипломної  педагогічної освіти й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка вищої школи». Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії».

Життєве кредо: «Бути людиною в усьому і завжди». Професійне кредо: «Гуманність і творчість – два крила педагога!»

 

уйцуц

Чередніченко Наталія Миколаївна. З 2002 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача української мови та літератури та з 2013 року завідувач дошкільним відділенням. У 2006 році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література» та здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та зарубіжної літератури». У 2010 році закінчила Сумський обласний інститут післядипломної  педагогічної освіти і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію викладач вищого навчального закладу. Життєве кредо: «Кожна людина народжується для якоїсь справи. Кожен, хто ходить по землі, має свої обов’язки в житті».

 

Бідна Людмила Вікторівна. З 2007 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» (з 2018 року коледж) викладачем української мови та літератури, каліграфії, методики навчання української мови, сучасної української мови з практикумом. У 2002 році закінчила Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література»  та здобула кваліфікацію вчителя української мови та літератури.

У 2010 році закінчила Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію  викладача вищого навчального закладу.

Життєве кредо: «Люби життя, посміхайся світу – і він посміхнеться тобі назустріч». 

Професійне кредо: «Щоб мати право вчити інших, потрібно постійно вчитися самому». 

 

жщшшКіріна-Радчук Валентина Миколаївна. Викладач-методист, відмінник освіти України, Лицар Гуманної Педагогіки. З 1997 року працює в Лебединському педагогічному училищі (з 2018 року коледж) як викладач української літератури, фольклору, українознавства. Коло дослідницьких інтересів зосереджене на науковій проблемі «Формування професійно-комунікативних умінь студентів педагогічних  ЗВО І-ІІ р.а.» З 2011 року відповідальний секретар, а з 2017 - голова Сумського обласного центру гуманної педагогіки. Життєве кредо: «Ніхто тобі не друг, ніхто тобі не ворог,  кожен тобі – Учитель» (Східна мудрість). Професійне кредо:

Любовь виховується любов'ю.

Доброта виховується добротою… 

Культура виховується культурою.

Життя виховується життям. (Марія Монтессорі)

 

0ш-щ0-

Шамрай Людмила Григорівна. З 1998 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача російської мови та зарубіжної літератури. Наставник академічної групи, завідувач кабінету. За результатами атестації  2017 року підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «старший викладач». У 2010 році закінчила магістратуру СумДПУ за спеціальністю «Педагогіка вищої школи». Працює над власною методичною проблемою: «Використання мультимедійних технологій на заняттях із зарубіжної літератури».

Професійне кредо викладача: «Знань ніколи не буває багато, а вчитись ніколи не пізно».

Життєве кредо: « Хочеш змінити світ – почни з себе».

 

фывфыХарченко  Ольга Миколаївна -  з 1984 року працює у ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище  імені А.С.Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача літератури для дітей, ОКТМ, основ професійного красномовства, керівник педагогічної практики "Пробні уроки в школі", Наставник академічної групи, завідуюч кабінету. Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, Обласного управління освіти і науки України.. За результатами атестації  у 2011 році підтверджена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший викладач».

Працює над власною  методичною проблемою "Формування читацької компетенції студента засобами проектної діяльності".

Професійне кредо викладача: «Розвивати в студентів творчість, вчити бачити й цінувати прекрасне».

Життєве кредо: «Світ належить оптимістам, песимісти всього лише глядачі».

 

Грушко Людмила Василівна. З 2002 року працює у ВКНЗ СОР  «Лебединське педагогічне училище  імені А.С.Макаренка» (з 2018 року коледж) на посаді викладача української мови та літератури, сучасної української мови. Викладач вищої категорії. У 1995  році закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка й отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Українська мова і література та інрземна мова».  У 2014 році закінчила магістратуру СумДПУ за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію викладача університетів та вищих навчальних закладів.

 Життєве кредо: "Мети досягає той, хто її прагне". Педагогічне кредо:" Якщо запастися терпінням й виявити старання, то посіяні насіння знання дадуть добрі сходи".

 

 

З історіїї циклової комісії

Циклова комісія філологічно-гуманітарних дисциплін в навчальному закладі має давню історію, що нерозривно пов’язана з мовно-літературною комісією, до якої входили викладачі як української, так і російської словесності.

1952 року виокремилася предметно-методична комісія мови  та  літератури, керівником якої протягом тривалого часу  був Палаш Д.В. – викладач російської мови. У штаті освітянського закладу почали працювати викладачами української мови та літератури Іваненко Т.Ю., Бадьорний П.В., Гончаренко І.І., викладачами російської словесності Потапова Т.П.,    Якімова З.С., Коцивнікова Л.В.

Серед педагогів, які влилися  в колектив у 60-70-х роках, викладачі української мови та літератури Ковтуненко О.М., Фалько І.А., Устенко В.О., Лубенська К.І.,  російської мови та літератури Сергеєва Л.С., Кабанець З.Д., Рудик З.П., Байцурова Е.І., Чечуліна О.В., Дудник В.П.

Керівниками предметно-методичної комісії  були

1949-1951 рр.                Свободна О.В.

1952-1957 рр.                Палаш Д.В.

1958-1959 рр.                Бадьорний П.В.

1960-1965 рр.                Палаш Д.В.

1966-1974 рр.                Кабанець З.Д.

1975-1978 рр.                Бадьорний П.В.

1979 року предметно-методична комісія зазнала змін: було створено дві предметні комісії – української мови та літератури (очолила Віштал Г.І.) й російської мови (керівником стала   Сергеєва Л.С., пізніше – Дудник В.П.).

У різний час головами предметної комісії української мови та літератури працювали Віштал Г.І.(1979-1989 рр.), Кабанець Л.В. (1990 р.),   Зеленська В.Ф. (1991-1999 рр.),  Карпенко О.М. ( з 1999 р.),  російської мови та літератури  –  Сергеєва Л.С. (1979-1985 рр.), Дудник В.П. (1985-1989рр.), Стеценко Н.В. (1989 –2009 рр.).

1989 року виокремилася предметна комісія дитячої літератури та основ культури й техніки мовлення, яку очолив М.П. Корсун,  викладачі якої з часом увійшли до складу  предметних комісій української мови й літератури та російської мови.

Викладачами російської мови та літератури, методики російської мови, дитячої літератури в різний час були Свободна О.В., Костенко Є.О., Єршова В.І., Палаш Д.В., Потапова Т.П., Якімова З.С., Куцивнікова Л.В. (50 – 60 рр.);  Кабанець З.Д., Рудик З.П., Байцурова Е.І., Чечуліна  О.В. (60 – 70 рр.);  Сергеєва Л.С., Степанова Т.Я., Дудник В.П., Волощук А.О., Козіна Н. В., Мозгова Є.П., Мукасеєва О.О., Проценко М.С., Корсун Г.М. (70 – 90  рр.)., української мови  та літератури, методики української мови – Бадьорний П.В., Іваненко Т.Ю., Гончаренко І.І., Ковтуненко О.М., Фалько І.А., Устенко В.О. (50 – 60 рр.), Лубенська К.І., Шкурко Г.І. (60 – 70 рр.), Міщенко Л.Г., Віштал Г.І. (70 – 90  рр.). Поповнили склад предметної комісії у 70-х роках Забуга Г.В., Лимар Л.І.

У 80-90 роках стали працювати викладачами української мови та літератури Дученко В.В., Зеленська В.Ф., Кубрак В.І., Поліщук О.В., Зеленська Г.М., Кабанець Л.В., російської словесності  Харченко О.М., Мумріна О.М., Стеценко Н.В., Берестова В.В.

У 90-х роках у цикловій комісії працювали Грицай Т.В., Євдокименко Т.В., Перепелиця О.М., Хоменко С.С., Касьянова Т.О., Юнда Н.П.

Також досить значний період у  50-90 р. ХХ ст. до складу циклової комісії входили викладачі іноземних мов, серед них Уласовець Л.Г. (70-ті роки),  Кільган Т.О., Магаляс О.М. (80 –  90 рр. ХХ ст. ).

Пріоритети викладання, концепції освіти з часом змінювалися, але незмінним залишався творчий пошук, висока професійна компетентність викладачів, які в різні роки несли студентам красу художнього слова.

Сьогодні циклова комісія викладачів філологічно-гуманітарних дисциплін об’єднує 10 педагогів, серед яких  педагогічне звання «викладач-методист» присвоєно Стеценко Н.В., Кіріній-Радчук В.М., Карпенко О.М., звання «старший викладач» – Харченко О.М., Перевозник Л.О., Шамрай Л.Г.

У цикловій комісії викладаються такі дисципліни: українська мова та література, українська мова (за професійним спрямуванням), методика навчання української мови, каліграфія, фольклор, антична література,  народознавство з методикою викладання, красномовство, практикум із правопису, сучасна українська мова з практикумом,  давня література, російська мова, методика навчання російської мови,  зарубіжна література, дитяча література з основами культури і техніки мовлення, художня культура, етика та естетика.

Щороку викладачі готують студентів до Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а., переможцями і призерами загальнонаціонального етапу  яких були Скороход Тетяна, Донець Юлія, Коваленко Тетяна, Іванова Анастасія, Нос Ілона (викладач Карпенко О.М.), Тютюнник Лілія (викладач Перевозник Л.О), Чумак Тетяна (викладач Костирка Ю.В.). Члени комісії беруть активну участь у роботі обласного методичного об’єднання викладачів гуманітарних дисциплін. Постійним є безпосередній зв’язок циклової комісії із педагогічними закладами Центрального регіону, кафедрами української мови та української літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Зупинимо булінг разом!

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
Дистанційне навчання

Перейти до версії сайту
Студентська держава