Циклова комісія викладачів філологічно-гуманітарних дисциплін

Батьківська категорія: Викладачі

 

лдзщш

Перевозник Лариса Олександрівна

Посада: викладач, голова циклової комісії філологічно-гуманітарних дисциплін, голова методичного об’єднання голів циклових комісій української мови з методикою навчання педагогічних ЗФПО Центрального регіону України.

Освіта:  Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка

Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач

Дисципліни: українська мова, методика навчання української мови, сучасна українська мова, сучасна українська мова (поглиблене вивчення), українська література (поглиблене вивчення), керівник педагогічної практики.

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Карпенко Олена Михайлівна

Посада: заступник директора з навчальної роботи, викладач української мови та літератури

Освіта:  Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка

Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист

Дисципліни: українська мова, українська література, сучасна українська мова, сучасна українська мова (поглиблене вивчення), українська література (поглиблене вивчення), давня література

 Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Костирка Юлія Володимирівна

Посада: викладач  

Освіта: Лебединське педагогічне училище ім. А.С.Макаренка , Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка, Сумський обласний інститут післядипломної  педагогічної освіти («Педагогіка вищої школи»).

Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії

Дисципліни:   українська мова та література, сучасна  українська  мова, українська мова (за професійним спрямуванням), каліграфія.

Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

уйцуц

Чередніченко Наталія Миколаївна

Посада: викладач, завідувач дошкільного відділення,

Освіта: Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка, Сумський державний педагогічний університет імені             А. С. Макаренка, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка

Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії

Дисципліни: українська мова, українська література, українська мова (за професійним спрямуванням)

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Бідна Людмила Вікторівна

Посада: викладач  

Освіта: Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Сумський обласний інститут післядипломної  педагогічної освіти («Педагогіка вищої школи»).

Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії

Дисципліни:   українська мова, українська література, сучасна  українська  мова, українська мова (за професійним спрямуванням), методика навчання української мови, керівник педагогічної практики.

Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

жщшш

Кіріна-Радчук Валентина Миколаївна 

Посада: викладач, методист НМК

Освіта: Лебединське педагогічне училище ім.А.С.Макаренка (1986 р.); філологічний факультет Черкаського педагогічного інституту імені 300-річчя Возз’єднання України з Росією (1994 р.),  аспірантура при кафедрі педагогіки творчості Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка (2002 р.)

Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист,           відмінник освіти України, Лицар Гуманної Педагогіки

Дисципліни: українська література, фольклор.

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коло наукових інтересів: Гуманно-особистісне спрямування сучасного освітньо-виховного процесу.

 

0ш-щ0-

Шамрай Людмила Григорівна

Посада: викладач

Освіта: Сумський державний педагогічний інститут імені А.С.Макаренка), Сумський державний педагогічний університет ім.А.С.Макаренка («Педагогіка вищої школи»)

 Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач

Дисципліни: зарубіжна  література,  основи культури і технік мовлення, українознавство, етика і естетика

Електронна адреса:  lyudmylashamraiЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

фывфы

Харченко Ольга Миколаївна

Посада: викладач

Освіта: Харківський педагогічний інститут ім. Г.С.Сковороди.

 Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач.

Дисципліни: дитяча література з ОКТМ, література для дітей дошкільного  віку, народознавство з методикою, сценічне та екранне мистецтво, культурологію, театрально-педагогічні технології соціальних робітників, культура мовлення і практикум з виразного читання.

Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коло наукових інтересів: Засоби формування інтеграції навчальних дисциплін.

 

Грушко Людмила Василівна

Посада: викладач

Освіта: Сумський державний педагогічний інститут імені А.С.Макаренка), Сумський державний педагогічний університет  ім. А.С.Макаренка («Педагогіка вищої школи»)

 Кваліфікація: викладач вищої кваліфікаційної категорії

Дисципліни: Українська мова і література, сучасна українська мова.

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

З історіїї циклової комісії

Циклова комісія філологічно-гуманітарних дисциплін в навчальному закладі має давню історію, що нерозривно пов’язана з мовно-літературною комісією, до якої входили викладачі як української, так і російської словесності.

1952 року виокремилася предметно-методична комісія мови  та  літератури, керівником якої протягом тривалого часу  був Палаш Д.В. – викладач російської мови. У штаті освітянського закладу почали працювати викладачами української мови та літератури Іваненко Т.Ю., Бадьорний П.В., Гончаренко І.І., викладачами російської словесності Потапова Т.П.,    Якімова З.С., Коцивнікова Л.В.

Серед педагогів, які влилися  в колектив у 60-70-х роках, викладачі української мови та літератури Ковтуненко О.М., Фалько І.А., Устенко В.О., Лубенська К.І.,  російської мови та літератури Сергеєва Л.С., Кабанець З.Д., Рудик З.П., Байцурова Е.І., Чечуліна О.В., Дудник В.П.

Керівниками предметно-методичної комісії  були

1949-1951 рр.                Свободна О.В.

1952-1957 рр.                Палаш Д.В.

1958-1959 рр.                Бадьорний П.В.

1960-1965 рр.                Палаш Д.В.

1966-1974 рр.                Кабанець З.Д.

1975-1978 рр.                Бадьорний П.В.

1979 року предметно-методична комісія зазнала змін: було створено дві предметні комісії – української мови та літератури (очолила Віштал Г.І.) й російської мови (керівником стала   Сергеєва Л.С., пізніше – Дудник В.П.).

У різний час головами предметної комісії української мови та літератури працювали Віштал Г.І.(1979-1989 рр.), Кабанець Л.В. (1990 р.),   Зеленська В.Ф. (1991-1999 рр.),  Карпенко О.М. ( з 1999 р.),  російської мови та літератури  –  Сергеєва Л.С. (1979-1985 рр.), Дудник В.П. (1985-1989рр.), Стеценко Н.В. (1989 –2009 рр.).

1989 року виокремилася предметна комісія дитячої літератури та основ культури й техніки мовлення, яку очолив М.П. Корсун,  викладачі якої з часом увійшли до складу  предметних комісій української мови й літератури та російської мови.

Викладачами російської мови та літератури, методики російської мови, дитячої літератури в різний час були Свободна О.В., Костенко Є.О., Єршова В.І., Палаш Д.В., Потапова Т.П., Якімова З.С., Куцивнікова Л.В. (50 – 60 рр.);  Кабанець З.Д., Рудик З.П., Байцурова Е.І., Чечуліна  О.В. (60 – 70 рр.);  Сергеєва Л.С., Степанова Т.Я., Дудник В.П., Волощук А.О., Козіна Н. В., Мозгова Є.П., Мукасеєва О.О., Проценко М.С., Корсун Г.М. (70 – 90  рр.)., української мови  та літератури, методики української мови – Бадьорний П.В., Іваненко Т.Ю., Гончаренко І.І., Ковтуненко О.М., Фалько І.А., Устенко В.О. (50 – 60 рр.), Лубенська К.І., Шкурко Г.І. (60 – 70 рр.), Міщенко Л.Г., Віштал Г.І. (70 – 90  рр.). Поповнили склад предметної комісії у 70-х роках Забуга Г.В., Лимар Л.І.

У 80-90 роках стали працювати викладачами української мови та літератури Дученко В.В., Зеленська В.Ф., Кубрак В.І., Поліщук О.В., Зеленська Г.М., Кабанець Л.В., російської словесності  Харченко О.М., Мумріна О.М., Стеценко Н.В., Берестова В.В.

У 90-х роках у цикловій комісії працювали Грицай Т.В., Євдокименко Т.В., Перепелиця О.М., Хоменко С.С., Касьянова Т.О., Юнда Н.П.

Також досить значний період у  50-90 р. ХХ ст. до складу циклової комісії входили викладачі іноземних мов, серед них Уласовець Л.Г. (70-ті роки),  Кільган Т.О., Магаляс О.М. (80 –  90 рр. ХХ ст. ).

Пріоритети викладання, концепції освіти з часом змінювалися, але незмінним залишався творчий пошук, висока професійна компетентність викладачів, які в різні роки несли студентам красу художнього слова.

Сьогодні циклова комісія викладачів філологічно-гуманітарних дисциплін об’єднує 10 педагогів, серед яких  педагогічне звання «викладач-методист» присвоєно Стеценко Н.В., Кіріній-Радчук В.М., Карпенко О.М., звання «старший викладач» – Харченко О.М., Перевозник Л.О., Шамрай Л.Г.

У цикловій комісії викладаються такі дисципліни: українська мова та література, українська мова (за професійним спрямуванням), методика навчання української мови, каліграфія, фольклор, антична література,  народознавство з методикою викладання, красномовство, практикум із правопису, сучасна українська мова з практикумом,  давня література, російська мова, методика навчання російської мови,  зарубіжна література, дитяча література з основами культури і техніки мовлення, художня культура, етика та естетика.

Щороку викладачі готують студентів до Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а., переможцями і призерами загальнонаціонального етапу  яких були Скороход Тетяна, Донець Юлія, Коваленко Тетяна, Іванова Анастасія, Нос Ілона (викладач Карпенко О.М.), Тютюнник Лілія (викладач Перевозник Л.О), Чумак Тетяна (викладач Костирка Ю.В.). Члени комісії беруть активну участь у роботі обласного методичного об’єднання викладачів гуманітарних дисциплін. Постійним є безпосередній зв’язок циклової комісії із педагогічними закладами Центрального регіону, кафедрами української мови та української літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Дистанційне навчання

Студентське самоврядування

Музеї коледжу

Бібліотека коледжу

Зупинимо булінг разом!

Бережи здоров`я

ЗНО

Нова українська школа

Новий правопис

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
Мережі