Адаптація студентів 1-х курсів до навчання в училищі

Батьківська категорія: Новини

20 листопада 2017 року відбулося розширене засідання методичного об’єднання наставників груп.

Важливим завданням вищих закладів освіти є створення умов для  розвитку молодої людини, для розкриття та реалізації її потенційних можливостей в обраній майбутній професії. Успішність  студента-першокурсника   залежить від ступеня пристосування до умов вищого навчального закладу, тобто від його соціалізації та адаптації.

Зміст адаптаційного періоду в училищі полягає в тому, щоб зробити цей природній процес більш інтенсивним, безболісним і продуктивним.


Соціально-психологічна адаптація нерідко ускладнює дидактичну адаптацію, оскільки вимагає переключення  уваги з навчання на спілкування.  Дидактичний аспект відіграє важливу роль у процесі адаптації першокурсників до нових умов навчання, бо навчання є основою діяльності студента, а успішність у навчанні – одним з головних критеріїв його адаптованості. Студенти перших курсів, набуваючи статусу самостійних людей, залишаються у своїй більшості за віком, психологією, розвитком, світоглядом і життєвим досвідом близькими до учнів старших класів середньої школи.

Про стан адаптації студентів-першокурсників до умов навчання в училищі інформували завідуючий шкільним відділення Бендюг М.В. та завідуюча дошкільним відділенням Чередніченко Н.М.

Наставники груп перших курсів Шамрай Л.Г. (111 група), Соловей Г.С. (112 група), Харченко О.М. (211група)¸ Щуцька О.М. (511 група), Грушко О.І. (411 група), Марченко О.В. (311 група), Мірошниченко І.С. (222група), звернули увагу на труднощі адаптації студентів на початкових етапах навчання в училищі та виділили основні напрями навчально-виховної діяльності зі студентами.


Практичний психолог Баль О.В. та соціальний педагог Коваленко С.Л.  проаналізували анкети студентів-першокурсників щодо їх адаптації до умов навчання в училищі.

Про мотиваційну спрямованість інтересів та уподобань студентів першого курсу в період адаптації проінформувала президент СД «ОЛЕАНДА» Петренко Валерія.

У результаті  розширеного засідання методичного об’єднання  наставників груп вироблені  рекомендації  всім учасникам  навчально-виховного процесу щодо усунення труднощів, які  виникають у студентів першого курсу.

О. А. Жовба,

голова МО наставників груп

Перейти до версії сайту
Зупинимо булінг разом!

Дистанційне навчання

Студентська держава

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ