День партизанської слави

Батьківська категорія: Новини

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави відповідно до  Указу Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року.

Масовість участі українського народу у війні з фашистськими загарбниками та сила опору в роки Другої світової війни в Україні були одними з головних факторів перемоги над окупантами. Потужним центром всенародної боротьби в тилу ворога стала окупована, але не скорена Україна. На захопленій українській землі ворог встановив жорстокий окупаційний режим, який супроводжувався масовим терором, насильством і пограбуванням мирного населення.

Партизанська війна стала однією з активних форм участі широких народних мас у розгромі нацистської Німеччини. Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника. Перші загони партизанів з’явилися в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами,  командували ними М. Попудренко та С. Ковпак.

Партизанський загін діяв і на Лебединщині. Штаб і база партизанів розташувалися у північній частині Лебедина на хуторі Клюшники. Протягом 1941 – 1942 років Лебединський партизанський загін вів боротьбу з окупантами та їх посібниками. У боях під Клюшниками, Ревками та Михайлівкою загін знищив десятки фашистських солдатів, офіцерів, поліцаїв, розгромив великий німецький обоз під Малим Висторопом, замінував чимало доріг. В боях з окупантами загинули командир загону К. Карпов та його заступник П. Романов, секретар підпільного обкому О. Антонов, комісар загону М. Камай, бійці П. Вербицький, І. Карпов, П. Пивоваров та інші.

У 1943 році у тилу ворога формувались і діяли партизанські з’єднання. Одне з них у лютому 1943 року пройшло рейдом через Лебединський район. Це були партизани М. Наумова. У селі Ворожба вони звільнили з табору сотні військовополонених, які влилися у загін народних месників.

Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. Антифашистський фронт ОУН – УПА, який виник на початку 1943 р. і проіснував до середини 1944 р., відіграв важливу роль в українському русі опору в роки Другої світової війни. Збройний виступ проти нацистської Німеччини, яка категорично заперечувала можливість існування самостійної України, дозволив згуртувати в лавах УПА тисячі українських патріотів і об’єднати їх навколо ідеї боротьби за Українську самостійну соборну державу.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації.

Тетяна Пархоменко, викладач історії

Зупинимо булінг разом!

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ
Дистанційне навчання

Перейти до версії сайту
Студентська держава