gototopgototop
Тиждень наставників груп. (Тиждень національно-патріотичного виховання) З 27.03.2017 по 03.03.2017 р. в училищі проходив Тиждень наставників груп. PDF Печать E-mail
07.03.2017 09:34

Протягом тижня відбулися  заходи, спрямовані на реалізацію завдань Концепції національно – патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом  Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641.

У рамках Тижня національно-патріотичного виховання студентської  молоді відбулися  такі  заходи:

1.            Виставка методичних матеріалів наставників груп.


2.            Конкурс плакатів на тему: «У серці моїм живе Україна».


Переможцями конкурсу визнані:

I-ше місце – 122 група.

II-ге  місце – 133, 132 групи.

III-тє  місце – 321 група.

3.            Веб-квест на тему: «Моя країна – Україна!», який підготували та провели викладач циклової комісії гуманітарно-філологічних дисциплін  Шамрай Л.Г. та голова МО наставників груп Жовба О.А.

У веб-квесті  взяли участь 12 академічних груп. Робота над веб-квестом «Моя Україна» передбачала як самостійну, так і спільну роботу, набуття студентами соціального досвіду; сприяла формуванню критичного мислення, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності та національної свідомості, бо саме сьогодні набувають особливої гостроти та надзвичайної важливості питання надання широких можливостей для пізнання своєї історії, традицій, мови, культури, формування власної національної гідності.

Переможцями веб-квесту стали:

I-ше місце – 321 група.

II-ге місце – 521, 132 групи.

III-тє місце – 131 група та Ковальова Т., Шумейко А., студентки 133 групи.

4.            З метою виховання шанобливого ставлення до історії та культури українського народу і формування активної громадянської позиції та самосвідомості в рамках «Педагогічної вітальні» для 3-х курсів 27 лютого була проведена загальноучилищна виховна година на тему:«Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра». Її підготували та провели студенти 531 групи разом з наставником Забугою Н.І.


Студенти мали можливість поглибити свої знання про історію і культуру своєї Батьківщини, її видатних особистостей.


У виконанні студентів Руднєвої Тетяни, Бубон Софії, Леонтієвої Надії, Чернишової Вікторії прозвучали чудові українські пісні.


Ведучі заходу Олійник Аліна та Савченко Андрій закликали молодь вірити у світле майбутнє нашої держави.


В кінці заходу студенти спрогнозували майбутнє України на стрічках до українського вінка за формулою: «Я бачу Україну...», «Я хотів би, щоб Україна була…».


А завершився захід оптимістичною піснею «Так, я люблю Україну!»


5.            Для студентів 1-х курсів у рамках  «Університету культури поведінки»  був проведений виховний захід на тему:«Тероризм» походить від слова «жах»»

Виховний захід підготували та провели студенти 411 групи разом з наставником Вакуленко В.С.

У рамках проведення виховної години було продемонстровано фото та відео терористичних актів у світі та Україні.


Студенти стали візуальними свідками обстрілів Маріуполя та Авдіївки, збиття війсково-транспортного літака Іл-76 та Боїнгу – 777, рейсу МН – 17. Велику увагу було приділено АТО на сході України та відзначена роль наших випускників -  учасників АТО.


Студентам були запропоновані правила поведінки, які б сприяли уникненню терористичних актів, та «Пам’ятка убезпечення життя»  кожного громадянина України.


Здобуті на виховній годині знання студенти закріпили у ході виконання спеціального кросворду, який розв'язали з ентузіазмом та цікавістю.


6.            За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначали  Міжнародний день рідної мови. І кожен громадянин будь-якої країни відчуває свою причетність до свого народу, своєї мови.

Студенти ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка» не залишилися осторонь цієї події. Тож першого березня на базі училища в рамках Тижня   наставників груп студентами 222 групи під керівництвом викладача філологічно-гуманітарних дисциплін             Костирки  Ю. В. було проведено літературно-музичну композицію «Мова – це талісман людини і нації»


Захід пройшов у теплій і доброзичливій атмосфері. Ведучі свята, віддаючи шану мові, закликали слухати рідне слово душею, бути відданим йому серцем, щоб розквітло воно ще пишніше.                                                            Студенти читали вірші та вислови про мову відомих українських поетів, наголошуючи на тому, що знання рідної мови – священний обов’язок кожного.


Зачарували своїм вокалом усіх присутніх студентка 531 групи  Руднєва Тетяна та студенти 331 групи Гончаренко Марина, Зінченко Олександра, Бондаренко Дарина, виконавши пісні «Україно, моя Україно!», «Моя земля», «Як у нас на Україні»


Глибокий виховний зміст мала гумореска П. Глазового «Дамочка-кияночка»,  яку читала студентка 411 групи Родичева Катерина. У гуморесці йшла  мова про те,  що не можна зрікатися мови пращурів, мови свого народу,  бо це значить зрікатися свого національного коріння, бути духовно бідними.


Нікого не залишила байдужим зустріч з героями творів                    Нечуя-Левицького бабою Параскою та бабою Палажкою, які теж закликали любити, вивчати, збагачувати рідну мову.


Учасники свята своїми виступами доводили думку, що всім нам слід зрозуміти, що збудувати вільну й незалежну Україну зможуть лише люди, об’єднані однією метою і материнською мовою. Якщо ми будемо роз’єднані , то можемо опинитися перед духовною  руїною власної країни. Тож:

Любіть цю мову –  мову українців справжніх,

Мелодію душі у серці не згасіть!

Велику силу має мова ця відважна –

Це світло мудрості у світ життя несіть!


7.            «В житті людини є кілька дуже важливих речей – це друзі, кохані, родичі. А ще є рідна країна, де вона народилася, де їй належить жити, у чию долю та розвиток робить свій внесок. Моя країна – Україна! Я кохаю свою Батьківщину всім серцем, незважаючи ні на що» – такими рядками розпочиналися більшість есе, які написали студенти в рамках загальноучилищного конкурсу.

Конкурс студентських есе на тему: «Україна – це ми!» підготувала та провела викладач філологічно-гуманітарних дисциплін Шамрай Л.Г. В конкурсі взяли участь 47 студентів училища.

Переможцями конкурсу визнані:

I-ше місце – Бруньова К. (231 група), Горішняк М. (122 група)

II-ге місце – Сіренко Ю. (521 група), Петренко В. (511 група)

III-тє місце – Мірошніченко Р. (122 група), Литвиненко А. (122 група)


8.            2 березня відбулася творча майстерня наставників груп  на тему: «Формування у студентів високої громадянської активності та національної свідомості в контексті підвищення якості виховної роботи», яку підготувала  та провела голова МО наставників груп Жовба Олена Анатоліївна.

Проведення такого тематичного заходу відбулося у рамках реалізації загальноучилищних заходів на виконання Концепції національно-патріотичного виховання студентської  молоді. Учасникам тренінгу були запропоновані різні вправи, які дозволили у цікавій формі обговорити такі важливі проблеми  виховання:  формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язків із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України тощо.


Ці проблеми були висвітлені у виступах наставників груп:

1.            «Формування національної свідомості студентської молоді через вивчення культури та історії української держави, духовного надбання українського народу»     ( Венгеровський С.Б.).

2.            «Ідеї української спадщини і перспектива розвитку гармонійного громадянського суспільства як сутність Концепції національно-патріотичного виховання в контексті підвищення якості виховної роботи» ( Костирка Ю.В.).

3.            «Формування патріотичної свідомості студентів: необхідність та ефективність»  (Сердюк В.П.).

4.            «Проблема формування громадянських цінностей у студентів: практичний аспект».    (Перевозник Л.О.).

5.            «Проектування моделі управління процесом громадянського виховання в освітньому середовищі академічної групи»            (Таран В. О.)


Засідання відбулося у творчій атмосфері, співпраці   та взаєморозумінні.  Наставники  виявили активність, креативність, висловили власні  думки при виконанні вправ: «Формуємо патріотизм у студентів через ставлення до...», «Маю свою думку», «Модель громадянина-патріота», «Уявіть себе поетом», «Щоб гарне ім’я патріота носити, треба…» та ін.


Творча співпраця сприяла створенню «будинку», уособленням якого  є училище,  де  наставники  груп виховують справжніх патріотів нашої країни. Учасники творчої майстерні спільними зусиллями розробили пам’ятку «Правила українського виховання».


9.            Завершився Тиждень національно-патріотичного виховання студентської молоді  флешмобом «Ми – діти України!», який підготували та провели  2 березня 2017 року викладачі музичних дисциплін Рожко І.В., Сітарська І.В., Гура В.В., Павленко І.М.

Пісня – душа народу. Державний  Гімн – вищий прояв його волелюбних прагнень, духовних устремлінь. Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів українців  став вірш поета і етнографа Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Жодному нашому творові української літератури не судилася така велична і трагічна доля. Велична, бо в ньому втілена споконвічна мрія народу здобути волю, виражена незламна віра у відродження України. Трагічна, бо понад століття пісню-гімн переслідували, вбивали, забороняли, та як не силкувались – не вбили.

10 березня 2017 року Україна вперше на державному рівні відзначає   День Державного Гімну України.  І цього ж року виповнюється 150-та річниця твору П. Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Саме цим подіям і  були  присвячені урочисте виконання Державного Гімну України та  флешмоб.

Всі заходи, які відбувалися у рамках  Тижня національно-патріотичного виховання студентської молоді, сприяли вихованню самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа,  готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних та культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин.

Жовба О.А., голова МО наставників  груп.

 
       © 2017 ВКНЗ СОР "Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito