gototopgototop
Виставка «Жіночі руки особливі»
13.03.2018 11:27

06 березня 2018 року у Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва «Жіночі руки особливі».

Організована виставка за ініціативою управління праці і соціального захисту міськвиконкому (начальник – Валентина Губська), за сприяння Лебединської міської спілки жінок (голова організації Ніна Гончарова) та присвячена Міжнародному жіночому дню – 8 Березня.

На виставці можна побачити сотню витворів народного мистецтва, створених руками лебединських жінок у різних жанрах та з різноманітних матеріалів: бісеру, паперу, тканин і ниток. Стіни виставкового залу прикрасили живописні роботи, картини вишиті гладдю та хрестиком, декоративні ляльки та композиції. В багатьох роботах простежуються особливості розвитку рослинно-квіткового орнаменту нашого краю. Око милують і різнокольорові композиції з бісеру, вишиті ікони, ляльки-мотанки, вишиті подушки, а також цікаві квіткові та рослинні композиції.

Дванадцять лебединських майстринь представили свої роботи, серед яких роботи наших колег: практичного психолога Баль О.В. та соціального педагога Коваленко С.Л.

Вишивка для Олени Вікторівни – це її хобі, заняття для душі. Вишивка бісером –  це справа не одного дня, однак це заняття її захоплює, надихає, години роботи пролітають непомітно. Вишивальниця підбирає для своїх робіт яскраві життєдайні кольори, які піднімають настрій, викликають бажання творити, радіти життю, бачити красу оточуючого.

Роботи Олени Вікторівни вражають глибиною позитивної енергетики, випромінюють теплоту, щедрість душі і серця, демонструють її любов до світу, життя і людей.

Серед вишивок є серветки, одяг, картини, ікони. Ці роботи виконують декоративну функцію. Розглядаючи картини, розумієш різносторонність автора, її захоплення мистецтвом, адже серед робіт є репродукції картин художників К. Брюллова «Вершниця» та І. Крамського «Незнайомка». Це одні з її найулюбленіших картин, адже для неї це своєрідний зв'язок між минулим і сучасністю.

Світлана Леонідівна дуже любить вечорами, відпочиваючи від роботи, вишивати бісером.  Вишивка бісером для неї є можливістю виразити свої емоції, продемонструвати свій творчий потенціал, отримати повне задоволення від задуманого і реалізованого проекту, прекрасний спосіб гарно провести свій вільний час! На вишивку надихнули роботи колеги Степанкової О.Л., які вразили своєю кольоровою гамою та яскравістю.

У своїх роботах Світлана Леонідівна надає перевагу жовтим кольорам, які є символом тепла, радощів і поваги. Це – колір золота і стиглого колоса, через які він уособлює сонячне світло.

Вишиваючи ікони, Світлана Леонідівна  наділяє свою роботу певною енергетикою, якою ділиться з рідними та близькими. Вишиті за допомогою бісеру, ікони мають духовну велич. Тим більше, якщо її вишили руки близької людини, яка щиро бажає щастя, здоров'я, всіх благ. Саме такі, заряджені позитивною енергетикою ікони, вишивальниця подарувала матері, чоловіку та доньці в день її весілля.

Триватиме виставка «Жіночі руки особливі» у Лебединському художньому музеї впродовж березня 2018 року.

Бажаємо нашим колегам добра, світла, любові, сильних позитивних емоцій, які б вони перенесли на свої вишивки і ще багато років дарували нам радість спілкування з прекрасним і витонченим.

Магаляс О.М.,

заступник директора з ВР

 
       © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito