gototopgototop
Презентація роману Ю. Ю. Горліса-Горського «Холодний Яр».

Коли я впаду… мою кров вип’є рідна земля,

щоб виростити з неї траву для коня того,

хто стане на моє місце…

Юрій Горліс-Горський

19 грудня 2017 року в рамках відзначення 100-ліття Української революції студенти 211 групи та викладачі соціально-економічних дисциплін підготували та провели виховну годину, на якій відбулася презентація історико-документального роману Юрія Юрійовича Горліса-Горського «Холодний Яр».


Метою виховної години було поглиблення знань студентів про ключові події Української революції 1917-1921 років, політичних, громадських, військових діячів періоду українського державотворення; привернення уваги до актуальності ідей суверенності та соборності держави та формування активної громадської позиції студентів і почуття патріотизму.


Присутні на заході студенти познайомилися з подіями в Холодному Яру в добу визвольної боротьби 1917-1921 років, які стали відомими широкому загалу українців завдяки роману «Холодний Яр» Ю.Ю. Горліса-Горського, старшини армії Української Народної Республіки, осавула 1 куреня полку гайдамаків Холодного Яру.


Ведучі заходу розповіли студентській аудиторії про маловідому сторінку нашої історії: існування Холодноярської республіки над Дніпром, яка під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!», проводила запеклу збройну боротьбу аж до 1922 року і стала чи не останнім острівком боротьби українського народу за волю, за свою землю.


Пархоменко Т. М.

викладач соціально-економічних

дисциплін

 
       © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito