gototopgototop
Декада циклової комісії викладачів філологічно-гуманітарних дисциплін розпочалася. Осягнення життя і світу по-новому

8 листопада, напередодні Дня української писемності й мови,  студенти 141 групи та викладачі  училища в рамках  декади циклової комісії філологічно-гуманітарних дисциплін побували на прем’єрі вистави «Лісова пісня» за однойменною п’єсою Лесі Українки в  Сумському обласному академічному театрі драми і музичної комедії імені М.С. Щепкіна.

 

Відразу після відкриття завіси глядач опиняється у світі незвичних декорацій і костюмів. Замість зеленого прадавнього лісу – символічне дерево з білими ліхтариками, замість трьох персонажів – Лісовика, Водяника і Дядька Лева – один, який поєднує образи їх усіх. Його грає на сцені заслужений артист України Сергій Медін.

Музика, спів та рухи органічно миттєво переносять глядача в реалії дійства. А далі починаються пристрасті. Одяг акторів,  музика, пластика – усе так органічно й унікально співпало, як це відбувається в живій природі.

А далі глядачі вже просто поринають у вир подій, які режисер Сергій Козак вдало поєднав в одну велику історію. Це лінія великого й трагічного кохання Лукаша та Мавки чимось схожа на любов Ромео та Джульєтти. Такі ж по суті обставини непорозуміння світів,  у яких живуть закохані.

Вражають і декорації та персонажі, які демонструють вплив цивілізації на ліс (особливо люди в протигазах). А ще пісні – кращі зразки українського фольклору, які зачаровували своєю мелодійністю.

Цікавими також є мова персонажів, одяг та пристрасні й жагучі танці лісових мешканців. Зокрема, Мавка (Діана Каландарішвілі) розмовляє як справді неземне створіння. А от Мати (заслужена артистка України Тамара Корінна), Килина (Олена Оноприйко) та й сам Лукаш (Юрій Оноприйко) одягнені в урбаністичні костюми.

У виставі переплелися реальність і казка, сучасність і давнина, пристрасть і чуттєвість із сірістю буденності. Акторам вдалося зберегти давній слов’янський колорит, поєднати його із сучасністю та не загубити національні риси.

Олена КАРПЕНКО,

голова циклової комісії

філологічно-гуманітарних дисциплін

 

Шановні колеги та студенти коледжу!

Вітаю Вас із прийдешнім Новим 2019 роком. Нехай він буде для нас щедрим на успіхи та здобутки, дарує дивовижне відчуття щастя, добра та злагоди, вселяє віру та оптимізм в подальшу мирну й щасливу долю нашої рідної України. Родинного затишку Вам, творчого натхнення та здійснення мрій і життєвих задумів. Нехай панують світлі думки, щирі почуття, теплі стосунки, любов та Божа благодать. З Новим роком та Різдвом Христовим!

Любов Білокобильська,

В.о.директора

КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А,С.Макаренка"

       © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito