gototopgototop
11 травня – Всесвітній день мігруючих птахів
08.05.2019 13:26

Щороку  з метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються мігруючих птахів, а саме для вжиття заходів з їх збереження, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів. З 2018 року Всесвітній день мігруючих птахів відзначають двічі на рік, у другу суботу травня та жовтня, і крім того, протягом року, коли мігруючі птахи перебувають у певній місцевості. Всесвітній день мігруючих птахів у 2019 році припадає на  11 травня та 12 жовтня.

Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (СМS), Угода про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів ( AEWA) та неприбуткова організація «Довкілля для Америки» (EFTA) об’єднали зусилля для посилення глобального визнання та оцінки мігруючих птахів. Тема цьогорічного Всесвітнього дня мігруючих птахів: «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!» - повинна привернути увагу до негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів та їх середовищ існування».


Легкі  частини  пластику  легко транспортуються до екосистем через сили природи, що викликають серйозні загрози мігруючих видів у всьому світі. За оцінками, 8 млн. т пластикових відходів надходять у світові океани щороку. На жаль, наявність крил не допомагає птахам уникнути загрози пластика. Мертві пташенята зі шлунками, повними пластика, заплутані і задушені пластиковими кільцями і сітками, – це занадто реальні наслідки того, що від пластика  гинуть птахи та інші тварини.

Поведінка в пошуках їжі робить морських птахів схильними до поглинання пластика. Плаваючи на поверхні води, яка покрита водоростями, виробами з  пластмаси для одноразового використання,  птахи  легко приймають все це  за здобич, їдять самі та  годують пластиком  своїм пташенят. Гострі пластикові частинки викликають негайну смерть шляхом проколювання внутрішніх органів. Токсичність хімічних речовин, що покривають пластик, є додатковою загрозою.


Шари пластиковим покриттям водно-болотних угідь призводять до багатьох випадків заплутування і уловлювання. Покинуті рибальські снасті є однією з найпоширеніших причин, що призводять до явища, що називається «примарним рибальством». Хворі птахи або травмовані  підхоплюють інфекції та в кінцевому підсумку тонуть. Нерідко птахи, які потрапили в таку  пастку,  стають обмеженими в своїх рухах і легко стають здобиччю інших тварин.

Кількість морських птахів, що вмирають від впливу пластмаси, щорічно становить  1 мільйон та постійно зростає. Дослідження підкреслює актуальність цього питання: не тільки 90 відсотків морських птахів мають пластик, але при такій швидкості частка морських птахів, що вживають пластик, до 2050 року досягне 99 відсотків. Таким чином, здоровий глузд і усвідомлення небезпеки від пластику можуть допомогти приборкати гігантський приплив пластику. Міжнародному співтовариству необхідно вжити термінових  заходів для пом’якшення непотрібних  травм і смертності мігруючих птахів через пластичне забруднення.


Всесвітній день мігруючих птахів у 2019 році – це унікальний шанс об’єднати зусилля для вирішення серйозної проблеми забруднення пластиком та висвітлити його негативний вплив на мігруючих птахів. Давайте об’єднаємо наші голоси для вирішення цього швидко зростаючого екологічного занепокоєння!

Викладач природничих дисциплін Шам Н.Г.

 
       © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito