gototopgototop
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь
01.02.2019 14:54

На підтримку ініціативи Міністерства екології та охорони природних ресурсів України та підвищення обізнаності студентської молоді, з питань необхідності збереження водно-болотних угідь 2 лютого у КЗ СОР «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка» відзначався Всесвітній день водно-болотних угідь, який пройшов під девізом «Водно-болотні угіддя та зміни клімату».


В рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь на заняттях з ботаніки та біології було проведено еколого-освітні лекції, організовано інформаційні п’ятихвилинки «Водно-болотні угіддя – ключ до вирішення проблем, пов’язаних зі змінами клімату», вікторини «Мешканці боліт», проведено віртуальну подорож на тему: «Водні об’єкти нашого краю», а також учасниками студентського наукового екологічного товариства оформлено інформаційну стінгазету.
Святкування Всесвітнього дня водно-болотних угідь було започатковано у 1997 році на честь дня підписання Конвенції про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення (надалі Рамсарська конвенція). Рамсарська конвенція була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсар (Іран). Головною метою конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення сталого розвитку в усьому світі.

На сьогодні до Рамсарської конвенції приєдналося 144 держави, а кількість угідь перевищила 1400 із загальною площею 122 млн га.

Офіційна дата набрання чинності для України Рамсарської конвенції – 15 листопада 1997 року. Екосистемна цінність водно-болотних угідь України визначається в першу чергу трансконтинентальним значенням угідь як місць линьки і зимівлі для птахів, що мігрують між Євразією та Африкою.

Водно-болотні угіддя є невід'ємною частиною нашого довкілля. Згідно зі статтею 1 Рамсарської конвенції, під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів‚ боліт, драговин, торфовищ або водойм – природних або штучних, постійних або тимчасових‚ стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких не перевищує шість метрів. Вони допомагають зменшити вплив повеней, підтримують існування рідкісних видів тварин і птахів.

Серед водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні є і найбільш відомі (Дністровський лиман, Шацькі озера, Молочний лиман, озеро Сиваш, озеро Синевир, заплава річки Прип’ять ), і таємничі для більшості населення країни (озеро Картал, Чілійське гирло, система озер Шагани-Алібей-Бурнас, Обитічна коса і затока, Крива коса і затока та інші). Повний перелік рамсарських угідь України розміщено на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

Рамсарська конвенція декларує основні аргументи важливості водно-болотних угідь для забезпечення нашого майбутнього, а саме: 

  • водно-болотні угіддя важливі для забезпечення людства прісною водою, очищення та фільтрації поверхневих вод, поповнення водоносних горизонтів;
  • ці угіддя годують людство – їх використовують для рибальства і сільського господарства протягом тисячоліть;
  • вони забезпечують відновлюваними природними ресурсами для народних промислів, будівництва та опалення;
  • мають значні бальнеологічні ресурси та використовуються з рекреаційними цілями;
  • зберігають біорізноманіття та екологічну рівновагу;
  • пом’якшують вплив штормів і повеней та захищають берегову лінію від руйнування;
  • депонують вуглець, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату.

Кожен з нас може внести свій невеликий внесок у охорону водно-болотних угідь. Це дуже просто. Це не вимагає грошей або багато часу. Головна ідея - "не нашкодь"!

Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних і недержавних установ та організацій, усього населення країни.

""""

Студентське наукове екологічне товариство.

 
       © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito