gototopgototop
Тиждень психологічної служби «Людина – не товар! Цінність людського життя – не предмет торгівлі!»
30.10.2018 15:26

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

З 22 по 26 жовтня 2018 р. у коледжі пройшов тиждень протидії торгівлі людьми під гаслом «Людина – не товар! Цінність людського життя – не предмет торгівлі!», організований психологічною службою коледжу.

На думку спеціалістів психологічної служби, в сучасних реаліях українського суспільства постала нагальна потреба поговорити про торгівлю «живим товаром» з тим, щоб попередити та запобігти загостренню  проблеми торгівлі людьми в нашій державі.

Основна мета тижня - підвищення рівня обізнаності та поінформованості щодо проблеми торгівлі людьми, її причинами та способами профілактики.

У рамках тижня було проведено інформаційний дайджест «Зупинимо торгівлю людьми разом». Міністр соціальної політики Бабак Юлія та студентка 531 групи Родак Леся звернули увагу студентів коледжу на актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу.

Протягом тижня пройшла виставка-конкурс постерів «Торгівля людьми: як цьому запобігти». Кращими були роботи таких груп: 111, 131, 122.


24 жовтня практичним психологом Баль О.В., студенткою 241групи Филь І. та студенткою 222 групи Солошенко М. було проведено форум думок «Ціною власного життя» для студентів 222, 221 231 груп. Форум мав на меті привернути увагу присутніх до актуальної на сьогоднішній день проблеми українського суспільства – проблеми торгівлі людьми.

В ході форуму студенти поглибили знання про види сучасного рабства, способи вербування людей на продаж та способи використання (форми експлуатації) людей за кордоном.

Студенти були включені в активні форми роботи у підгрупах: аналіз ситуацій та історій з життя, визначення рис характеру та зовнішніх ознак людей, що задіяні в ланцюжку работоргівлі, розробка порад для людей, які від’їжджають навчатися чи працювати за кордон.

Під час  форуму студенти мали можливість переглянути відеофільм «Життя на продаж», роль ведучої в якому виконала популярна співачка Джамала, і який познайомив присутніх з життєвими історіями різних людей, що потрапили до тенет торговців людьми, навіть не підозрюючи про небезпеку, яка чекала попереду.

Наприкінці зустрічі присутні отримали буклети, які містять інформацію про те, як захистити себе і не потрапити до рук торговців людьми під час поїздок за кордон.

25 жовтня соціальним педагогом Коваленко С.Л. та студентами 531 групи Гребіником О. та Бабак Ю. був проведений інтерактив «Торгівля людьми: розпізнай небезпеку вчасно» для студентів перших курсів.

В ході заняття  студенти назвали основні причини поширення торгівлі людьми. Під час групової роботи визначили шляхи потрапляння громадян України до рук торгівців людьми, методи вербування та різновиди форм торгівлі людьми.


Також до уваги студентів був представлений фільм «Життя на продаж». Після перегляду фільму,  студенти дали відповіді на запитання та обговорили життєві ситуації героїв фільму.

В ході виконання вправи «Аналіз ситуацій», студенти в групах розглядали запропоновану ситуацію та презентували результати своєї роботи.

В кінці заходу кожен студент отримав буклет «Зупинимо торгівлю людьми разом!»

В  рамках тижня бібліотекарями коледжу у читальній залі було організовано книжкову виставку, презентацію видань про торгівлю  людьми та іншої літератури правового змісту.

Торгівля людьми ближче, ніж може здаватися. Подбайте про власну безпеку. Якщо ви стали жертвою  або свідком торгівлі людьми, звертайтесь на Національну гарячу лінію 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів України) та 527 (безкоштовно з усіх номерів мобільних операторів).

Психологічна служба коледжу

 
       © 2018 КЗ СОР "Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка"
Travel Turne Tranzito